אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
12% תשואה: כשהאי-ודאות מתפוגגת מיד עם תחילת ההשקעה צילום: אוראל כהן

12% תשואה: כשהאי-ודאות מתפוגגת מיד עם תחילת ההשקעה

מנכ"ל קבוצת יעדים, מוטי אברג'יל, מסביר איך החברה שהקים פיצחה את השיטה להגיע לדירה וליהנות משואה גבוהה על הכסף - גם אם מדובר בהון עצמי צנוע למדי. "כשמאתרים נכסים זולים ב-30% ממחיר השוק, שער הריבית כבר לא רלוונטי"

14.02.2019, 09:57 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

הריבית האפסית על ההשקעות באמצעות הבנקים, לצד הסיכונים הטמונים בשוק ההון ובהרפתקאות נדל"ן מעורפלות מעבר לים, מובילים כיום משקיעים לא מעטים להערכת מצב מחודשת ולשינוי דפוס החשיבה. היעד המרכזי כעת הוא חיפוש אחר השקעות המשלבות בין שלושה גורמים עיקריים: תשואה נכבדת, ביטחון וצמצום הסיכון, והזדמנות עסקית יוצאת דופן.

קבוצת יעדים נדל"ן מבקשת לענות על שלושת הקריטריונים האלה, ומתגאה בעלייה של לא פחות מ-16% בתשואות המשקיעים שלה ב-2018. הצצה אל מגוון הלוחות והפורטלים של החברה מגלה את הסוד: אלה מרכזים מאות נכסי נדל"ן למגורים ממאגרי כונסי הנכסים, המוצעים למכירה בסכומים המנוכים משמעותית ממחיר השוק.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

"על רקע המחירים הגבוהים בשוק הנדל"ן, לא פלא שאנשים מבקשים למצוא חלופה זולה יותר", אומר מוטי אברג'יל, הבעלים והמנכ"ל של קבוצת יעדים. "זו הסיבה שחיפוש דירות וקרקעות, הנמצאות תחת כונס נכסים ומוצעות במחיר הנמוך ממחיר השוק, נמצא במגמת עלייה מתמדת. כמי שמכיר את התחום היטב, אני מודע לכך שנכסים אלה מנקזים אליהם קהל מגוון, הכולל בין היתר אוכלוסיות שאין להם הון משמעותי, ולחלופין את אלה שאין ברשותן זמן פנוי לחיפוש יסודי אחר 'מציאות'".

דירות או קרקעות מכונסי נכסים עשויות לספק אלטרנטיבת השקעה קורצת, אבל חובה גם להביא בחשבון כי מדובר בפרוצדורה מורכבת הכוללת גם לא מעט ביורוקרטיה. "זו הסיבה שנדרש ליווי וייעוץ של מומחים בעלי ידע וניסיון, היודעים במה כרוך התהליך הזה", ממשיך אברג'יל, "באמצעות לוח יעדים אנו מציעים דרך נוחה ואפקטיבית שתסייע למשקיעים שלנו להגיע לנכס משלהם".

מוטי אברג מוטי אברג'יל, הבעלים והמנכ"ל של קבוצת יעדים | צילום: ניר בוקסנבאום מוטי אברג

 

אז איך בדיוק זה עובד? אברג'יל מפרט: "יש אנשים הבוחרים לגשת באופן עצמאי למכרזים על נכסים המוצעים בלוח שלנו. אחרים בוחרים להצטרף למסלול נוסף שאנו מציעים, ומשקיעים יחד איתנו בפרויקטים הנבחרים בקפידה על ידי האנליסטים של החברה. באמצעות הקרן שלנו ניתן להשקיע גם סכומים נמוכים באופן יחסי, החל מ-100 אלף שקל, ולא פחות חשוב - לקבל התחייבות חוזית לתשואה של החל מ 12% בנוסף על החזרי הקרן מדי חודש, וכל זאת מיד עם החתימה על ההסכם".

כאשר אברג'יל נשאל על תפישתו את תחום השקעות הנדל"ן, הוא מונה שלושה פרמטרים מרכזיים שחובה לבחון, "השילוש הקדוש", כלשונו:

תשואה גבוהה – "השקעה בדירות או קרקעות מכונס נכסים מאפשרת כאמור למשקיעים לרכוש נכסים במחירים זולים משמעותית ממחיר השוק, כשלעתים אף מדובר בהוזלה של 30%-15%. דירות ניתן להשביח על ידי תוספות ושיפוצים, כשהתוצאה היא נכס השווה עשרות אחוזים יותר מהסכום ההתחלתי ששולם עליו. גם כאשר מדובר על קרקע, האפשרויות הן רבות ומגוונות, בעיקר אם כבר קיים היתר בנייה".

ביטחון בהשקעה – "כאשר אנשים נכנסים להשקעה כספית, הם רוצים לעשות זאת בלב שלם ולצמצם עד כמה שניתן את הסיכון. אצלנו ההשקעה נעשית על ידי הגשת מכרזים למדינה ולכונסי נכסים, במודל השקעה לזמן מוגדר. כל השקעה היא לפרק זמן שנע בין שנה לשנתיים. בשלושת החודשים הראשונים מקבל המשקיע תשואה, ולאחר 90 יום הוא נהנה גם מהחזרים שוטפים של הקרן. כמובן שאחוזי התשואה נקבעים על פי סכום ותקופת ההשקעה".

הזדמנות אולטימטיבית – "זו בעצם החתיכה המשלימה בפאזל", קובע אברג'יל. "החוכמה היא לדעת לאתר את העסקה הנכונה בזמן הנכון. פה אנחנו ולוח יעדים נכנסים למעשה לתמונה ועושים את העבודה היסודית עבור המשקיעים. המומחים שלנו בוחנים לעומק שורה ארוכה של עסקות, מפרקים אותן לגורמים ויודעים 'לדוג' את אלה שיש בהן פוטנציאל אמיתי לרווח. במסלול שאנו מציעים, המשקיעים שלנו הם גם השותפים שלנו - כולנו באותה הסירה ולכולנו אינטרס אחד".

לדברי אברג'יל, בשל העובדה שכספי ההשקעה של הקבוצה מנותבים לנכסים הזולים משמעותית ממחירי השוק, מונחים כלכליים כבדי משקל כמו ריביות והצמדות כלל אינם רלוונטיים למשקיעים דרכה. "ברגע שיש מודל השקעה לפרק זמן ידוע ומוסכם, כל אחד מהמשקיעים יודע בדיוק לקראת מה הוא הולך, ואי-הוודאות מתפוגגת מיד עם תחילת שיתוף הפעולה. איך שלא מסתכלים על זה, יש אפיק שונה, חדשני וייחודי בנוף, שלא ניתן למצוא באף מקום אחר".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות