אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה ביטלה פרויקטי תשתית; עיריית הרצליה הקפיאה הבניה בגליל ים צילום: עמית שעל

המדינה ביטלה פרויקטי תשתית; עיריית הרצליה הקפיאה הבניה בגליל ים

נסיגת העירייה מתוכניות הבניה בעיר, הביאה את רמ"י להקפיא את הסכם הגג ולבטל הקמת תשתיות חדשות בעיר. תגובת העירייה היתה חריפה: הודעה על הקפאת בניית 1,300 דירות מחיר למשתכן בגליל ים. רמ"י: "ראש העיר לוקח את תושביו הקיימים והעתידיים כבני ערובה"

13.02.2019, 15:14 | נמרוד בוסו

סכסוך חריף פרץ היום (ד') בין גופי הדיור הממשלתיים, בהם מטה הדיור ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י), ובין עיריית הרצליה. במסגרתו, הודיעה המדינה לעירייה כי היא נסוגה ממימון פרויקטי תשתית בעיר, ואילו העירייה בתגובה הודיעה כי היא מקפיאה את כלל הבנייה בשכונת גליל ים, שבה נבנות כיום 1,700 דירות, מהן 1,300 דירות "מחיר למשתכן".

 

קראו עוד בכלכליסט

הסכסוך פרץ על רקע מדיניות שבה נוקטת לאחרונה העירייה לצמצום הבניה בעיר, ובפרט התנערותה מקידום בניית שכונת אפולוניה במערב העיר, שעל קידומה הסכימו הצדדים במסגרת הסכם הגג שנחתם ביניהם לפני כשנתיים.

במהלך ישיבת הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה היום, עודכנו חברי הוועדה כי על ידי ראש העירייה משה פדלון ומהנדס העיר האדריכל מייק סקה בהודעת חברת נתיבי איילון מתחילת השבוע, לפיה אינה יכולה להמשיך בקידומו של "מחלף הרב מכר" בעיר, בשל החלטת רמ"י להקפיא את הסכם הגג שעליו חתמה עם העירייה. "לאור שכך, כל עוד אין מקורות הכנסה מהקרקע כפי הקבוע בהסכם הגג, אין בכוונת רמ"י לקדם את הפרויקט, ועל כן הונחינו להפסיק את הפרויקט", נכתב במכתבה של ענבר ניצני, סמנכ"לית הנדסה בנתיבי איילון. במקביל, הודיע גם מנכ"ל השפד"ן (מכון שפכי גוש דן) על פרישת המכון מפרוייקט חיבור מכון טיהור השפכים של הרצליה למערכת ההולכה של השפד"ן.

שכונת גליל ים, צילום: עמית שעל שכונת גליל ים | צילום: עמית שעל שכונת גליל ים, צילום: עמית שעל

בעקבות ביטול שני הפרויקטים, החליטה הוועדה על הקפאת הבניה בשכונת גליל-ים. "לאור החשיבות הרבה שרואה הוועדה בפיתוח התשתיות הלאומיות הנדרשות לצורך אספקת שירותים בסיסיים לדירות החדשות שנוספות לעיר... מחליטה הוועדה המקומית להקפיא את הפעילות ביחס לתוכנית גליל ים", לשון ההחלטה. יש לציין כי למעלה להחלטה לא צפויות להיות השלכות על כמחצית מהמבנים במתחם שכבר קיבלו היתר בניה, אלא על אלה שטרם קיבלו, וכעת תחילת בנייתם צפויה להתעכב אף יותר.

ראש העירייה פדלון אמר כי "כראש העיר עומד לנגד עיני הרצון לבנות יחידות דיור עבור תושבי העיר ועבור הזוגות הצעירים שרוצים להמשיך לגור בה. אך בשל החלטות המדינה, אשר בפועל מהוות נסיגה מהסכם הגג ופוגעות באופן ישיר בתושבי העיר, הוועדה המקומית החליטה על הקפאת הבנייה בגליל ים".

מרמ"י נמסר בתגובה: בשל התנהלות עיריית הרצליה המעכבת את קידום הסכם הגג ובתוך עיכוב תוכנית הבנייה הכלולות בהסכם, אי עמידה ביעדי השיווק המינימלי הנדרש לצורך קבלת הטבות הסכם גג וכיוצ"ב, לא ניתן יהיה לקדם פרוייקטי תשתית מרכזיים כגון מחלף הרב מכר ואחרים. תקציבים עבור תשתיות המשרתות יחידות דיור ששווקו אינם מעוכבים על ידי רשות מקרקעי ישראל.

"החלטת עיריית הרצליה להקפיא ביצוע תשתיות צמודות עבור שכונת גליל ים מהווה הפרה חמורה של הסכם הגג ואנו מצרים שראש העיר לוקח את תושביו הקיימים והעתידיים כבני ערובה במאבקיו מול האופוזיציה בעיר ונפעל ככל יכולתנו לחייבו לעמוד בנדרש ממנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות