אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חצי מהדירקטורים של לאומי קארד יהיו ישראלים

בלעדי לכלכליסט

חצי מהדירקטורים של לאומי קארד יהיו ישראלים

יו"ר החברה ירון בלוך והמנכ"ל רון פאינרו לא יהיו כפופים למגבלת השכר של 2.5 מיליון שקל

14.02.2019, 08:12 | גולן חזני

דירקטוריון לאומי קארד יכלול שמונה חברים ויהיה בו רוב ישראלי של דוברי עברית. ל"כלכליסט" נודע כי הבנות אלה הושגו בין בכירי קרן ורבורג פינקוס האמריקאית, שרכשה את חברת כרטיסי האשראי מידי בנק לאומי תמורת 2.5 מיליארד שקל, לבנק ישראל והפיקוח על הבנקים בראשות חדווה בר.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל לאומי קארד רון פא, צילום: בני גמזו לטובה מנכ"ל לאומי קארד רון פא | צילום: בני גמזו לטובה מנכ"ל לאומי קארד רון פא, צילום: בני גמזו לטובה

עם ההגעה להסכמות לגבי היתר השליטה של ורבורג פינקוס בין הקרן לבנק ישראל, מתחילים להיחשף סעיפי ההיתר. בנק ישראל דרש ויקבל שפחות ממחצית חברי דירקטוריון יהיו נתינים זרים ויהיה בו 50% של דוברי עברית. בדירקטוריון יכהנו בשלב ראשון שמונה חברים, שלושה מתוכם זרים.

בנקאי ההשקעות מטעם יו.בי.אס שליווה את הקרן, תומר יעקב, ימונה לאחד מהדירקטורים המקומיים מטעם ורבורג פינקוס. ישראלית אחרת שתמונה לדירקטורית חיצונית היא ענת לוין, מנכ"ל מגדל לשעבר, שתצטרף לשני דח"צים מכהנים, דן ללוז ופרץ גוזה. כן ימונה ירון בלוך שהוביל את העסקה מטעם בנק לאומי, כמנכ"ל לאומי פרטנרס, לפני שעבר בעקבות החתימה לורבורג פינקוס וישמש יו"ר החברה. בשלב מתקדם יותר, לאחר הסגירה, צפויה ורבורג פינקוס לצרף דירקטור זר רביעי לשלושה שיכהנו מטעמה מיידית.

עד היום לא היתה קרן זרה שרכשה את השליטה בגוף פיננסי ישראלי בנקאי, ולכן התארכה התקופה של מתן היתר שליטה לורבורג פינקוס הרבה מעבר לצפוי. העסקה שנחתמה באמצע יולי 2018 צפויה לקבל אישור פורמלי רק בימים הקרובים.

הממשק בין הקרן לבנק ישראל בדרך לקבלת ההיתר לווה בדיון בסוגיות רבות. בנק ישראל ביקש תחילה ששפת הדיון בדירקטוריון תהיה עברית בלבד, אבל בסופו של דבר הסכים לתרגום סימולטני בעת שכל דירקטור ידבר בשפתו.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי מנהלי החברה לא יהיו כפופים לשכר בכירים. כך, בלוך היו"ר וכך רון פאינרו המנכ"ל יוכלו לקבל שכר הגבוה מזה המרבי במגזר הפיננסי — 2.5 מיליון שקל בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות