אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איפקס הנפקות רוצה סיבוב נוסף על קנאביס צילום: Pavlina Schultz

איפקס הנפקות רוצה סיבוב נוסף על קנאביס

החברה מכניסה פעילות קנאביס של RCK הפועלת בקיבוץ רוחמה, אל תוך השלד הבורסאי תמדא; בעבר הובילה איפקס את שילוב קנביט בחברה בורסאית

14.02.2019, 11:06 | צלי גרינברג

איפקס הנפקות יוצקת פעילות קנאביס לשלד הבורסאי תמדא, הנמצא ברשימת השימור ונסחר בבורסה בתל אביב לפי שווי של 8 מיליון שקל. איפקס היא בעלת השליטה היחידה בחברה ומחזיקה ב-84.99% מהשלד. 

קראו עוד בכלכליסט

הפעילות שתשולב בשלד היא של RCK, חברת גנטיקה בתחום הקנאביס, הפועלת בקיבוץ רוחמה - הקיבוץ מחזיק ב-26% ממניות RCK. איפקס תקצה לחברת הגנטיקה 65% ממניות החברה בשלב הראשון.

העסקה מותנית בשורה של תנאים מתדלים, ובהם קופת מזומנים של 10 מיליון שקל בתמדא. איפקס תישאר כבעלת שליטה או בעלת מניות בחברה, ו-RCK מחוייבת לקבל את אישור המדען הראשי להוצאות מחקר ופיתוח של 3 מיליון שקל לשלוש השנים האחרונות, כנדרש על ידי הבורסה להכרה בחברה כחברת מחקר ופיתוח.

החברה כבר יצקה בעבר פעילות קנאביס לחברת מעטפת שהייתה בבעלותה, כאשר הכניסה את חברת הקנאביס קנביט, שנוסדה ב-2017, לשלד הבורסאי הון אחזקות שבו איפקס החזיקה ב-80% מהמניות. קנביט עדיין לא הצליחה לצאת מרשימת השימור, אך בשוק ההון צופים כי היא קרובה לכך בשל ההצלחה בגיוס הכסף הנדרש להוצאתה והסכמיה החתומים לגידול חקלאי עבור תיקון עולם (הגדולה מבין שמונה החברות המגדלות הוותיקות של קנאביס רפואי בישראל). איפקס ממשיכה להחזיק ב-4% ממניות קנביט במתכונת החדשה.

תמדא נקנתה על ידי איפקס מידי האחים נפתלי, שמכרו את פעילות מי עדן ונשארו עם השלד הבורסאי. בעבר ניסתה החברה למזג לתוך השלד את חברת הסייבר ODI (אופרישנס ודאטה אינטגריטי), אך המיזוג נכשל לאחר שחלק מהתנאים המתלים שנקבעו בהסכם בין הצדדים לא התקיימו, ביניהם גיוס הון של תמדא.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות