אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלתא, איזיג'ט וחברת הרכבות האיטלקית במגעים לרכישת אליטליה צילום: AFP

דלתא, איזיג'ט וחברת הרכבות האיטלקית במגעים לרכישת אליטליה

אליטליה נכנסה להליך פשיטת רגל ב-2017 וכבר מספר שנים שרכישה שלה עומדת על הפרק. שתי חברות התעופה יצטרכו לשכנע את הממשלה האיטלקית שהן הפתרון הטוב ביותר לייצוב אליטליה

14.02.2019, 11:44 | שירות כלכליסט
חברות התעופה דלתא ואיזיג'ט אישרו אתמול (ד') כי הן חוברות לחברת הרכבות הממשלתית של איטליה, פרובי דלו סטאטו (Ferrovie dello Stato) ושוקלות להגיש הצעת השתלטות על חברת התעופה הלאומית, אליטליה, כך מדווח ה"פיננשל טיימס".

קראו עוד בכלכליסט

אליטליה נכנסה להליך פשיטת רגל ב-2017 לאחר שורה של תוכניות ארגון מחדש והזרמות הון בעשור האחרון שלא הצליחה להוציא אותו מהבוץ אליו נקלעה. כבר מספר שנים שרכישה שלה עומדת על הפרק ומשכה מספר צדדים מעוניינים.

מטוס של אליטליה, צילום: בלומברג מטוס של אליטליה | צילום: בלומברג מטוס של אליטליה, צילום: בלומברג

מפרוביו דלו סטאטו נמסר, כי הם נכנסים למו"מ עם דלתא ואיזיג'ט במסגרתו יסכימו על תוכנית פעולה לרכישת החברה. חברות התעופה אישרו כי מתנהלים מגעים עם חברת הרכבות. עם זאת, באיזיג'ט הזהירו כי "אין שום ודאות" כי תתקדם עד לעסקה לרכישת אחזקה באליטליה.

בכל מקרה, על מנת להבטיח את קיומה של העסקה, שתי חברות התעופה יצטרכו לשכנע את הממשלה האיטלקית שהן הפתרון הטוב ביותר לייצוב אליטליה, שספגה הפסדים כבדים ומתקשה להתחרות בחברות הלואו קוסט.

מטוס של דלתא, צילום: Delta מטוס של דלתא | צילום: Delta מטוס של דלתא, צילום: Delta

כ

לי התקשורת באיטליה דיווחו אתמול כי ממשלת הימין במדינה תסכים לתמוך בעסקה מסוג זה רק אם פרובי דלו סטאטי תשמור על אחזקה משמעותית בחברה.

מכירה ותוכנית ארגון מחדש פוטנציאלית לחברה כבר נדחתה בשל החלפת הממשלה במדינה. הממשלה הפופוליסטית החדשה שהוקמה הבהירה לקונים האפשריים כי כל הצעה שתוגש חייבת לכלול קבוצה מקומית שתהיה בעלת אחזקת רוב באליטליה. "הממשלה מוכנה לקחת חלק בהקמה של אליטליה חדשה, בתנאי שהעסקה תעמוד בחוקי האיחוד האירופי ושיהיה מודל עסקי יציב", נמסר ממשרדו של ראש הממשלה ג'וזפה קונטה. אתמול נפגש קונטה עם סגנו לואיג'י די מאיו ושר הכלכלה ג'ובאני טריה לדון בתוכנית חילוץ לאליטליה.

אליטליה קיבלה בעבר מספר הצעות מחברות תעופה, ביניהן אתיחאד מהמפרץ הפרסי שהיתה בעלת מניות מיעוט בחברה עד לקריסתה ב-2017. גם לופטהנזה הגרמנית ואייר פרנס וכן חברת הפרייבט אקוויטי סרברוס קפיטל מנג'מנט הגישו בעבר הצעות לחברה. אולם הפעם הודיעו בלופטהנזה כי יסכימו לרכישה רק אם יוכלו לקבל בעלות מלאה בלי התערבות ממשלתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות