אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"פארק הנחל תחזיר את הצעירים לבאר שבע" הדמיה: Allin

"פארק הנחל תחזיר את הצעירים לבאר שבע"

לצד השקעה מסיבית בהקמת מוקדי תעסוקה ומסחר, בבירת הנגב מתאמצים להשאיר אצלה אוכלוסיות חזקות שלוטשות עיניים ליישובים היוקרתיים בסביבה. פרויקט באר שבע טאצ' בחלקה הדרום-מזרחי של העיר נועד בדיוק לשם כך

15.02.2019, 10:01 | דב כהן

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן 

מאז נחתם ב-2017, לא פחות ממיליארד שקל הושקעו בהסכם הגג בין משרד האוצר לעיריית באר שבע. עבור המדינה מדובר היה במהלך מתבקש לנוכח מצוקת הדיור והכורח להגדיל את היצע הדירות גם מחוץ לאזורי הביקוש. מבחינת העיר עצמה, הרי שזהו נדבך נוסף במימוש החזון של העירייה והעומד בראשה, רוביק דנילוביץ', להפיכתה של באר שבע לבירת הנגב דה פקטו, ולא רק בהגדרה, תוך משיכת אוכלוסיות חזקות לעיר, בהן כאלה שעזבו אותה ברבות השנים.

הדרך ליעד הזה, כך הבינו כולם, עוברת בבנייה חדשה. אם עד לפני שנים ספורות שוק הנדל"ן בבאר שבע נודע בזכות פעילותם הענפה של המשקיעים בו, בעיקר בשוק היד השנייה, הרי שבשנים האחרונות הצרו המשקיעים את מהלכיהם בעיר, בין היתר בעקבות צעדי הממשלה. במקומם, זוגות צעירים רבים קונים בתים חדשים בעיר כדי לגור בהם, אחרי שזיהו את מגמת הפיתוח בעיר והתפתחות מוקדי התעסוקה והמסחר בקרבתה.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

הסכם הגג הביא לתנופה של בנייה חדשה בעיר, כשעד סוף השנה הוא צפוי להוסיף לה 18 אלף דירות חדשות בשמונה שכונות. חלק לא מבוטל מהבנייה נעשה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, שמסייעת אף היא בהבאת אוכלוסייה צעירה לעיר, ובהשארתה בה.  

ראש העיר, רוביק דנילוביץ ראש העיר, רוביק דנילוביץ'. 18 אלף דירות עד סוף השנה | צילום: ישראל יוסף ראש העיר, רוביק דנילוביץ

הגעתם של המגדלים לבאר שבע הביאה אליה גם את דירות היוקרה, אם כי עדיין במחירים נמוכים בהרבה בהשוואה לשווקים מקבילים במרכז הארץ. כך, בעוד ששוק הנדל"ן היוקרתי נמצא בקיפאון עמוק עקב המיסוי הגבוה שמוטל על רוכשי דירות יוקרה והקיפאון שבו נתונים משפרי הדיור, בבאר שבע המצב הפוך: ב-2016 בוצעו בעיר שמונה עסקות של 2.5 מיליון שקל ויותר; ב-2017 זינק המספר ל-18 עסקות ובשנה שעברה - ל-19.

"קצב המכירות מפתיע לטובה"

שכונת פארק הנחל, המתוכננת לקום בחלקה הדרום-מזרחי של באר שבע, מסמלת אולי יותר מכל את המגמות החדשות בשוק הנדל"ן של בירת הנגב. המיזם הראשון שעלה לא מכבר על הקרקע בשכונה החדשה הוא פרויקט באר שבע טאצ'. מדובר בפרויקט הגדול ביותר בשכונה, שעד כה נמכרו בו 330 דירות מתוך 800 היחידות המתוכננות, רובן ככולן לתושבי הדרום – הן מבאר שבע והן מהיישובים שסביבה.

העבודות בשכונת פארק הנחל. לא עוד שכונה כי אם "עיר בתוך עיר" , צילום: באר שבע טאץ העבודות בשכונת פארק הנחל. לא עוד שכונה כי אם "עיר בתוך עיר" | צילום: באר שבע טאץ' העבודות בשכונת פארק הנחל. לא עוד שכונה כי אם "עיר בתוך עיר" , צילום: באר שבע טאץ

 

לפי גורמים בשוק הנדל"ן העירוני, שכונת פארק הנחל, שתמנה עם השלמתה כ-5,000 דירות חדשות, לא תהיה עוד שכונה בעיר – כי אם "עיר בתוך עיר". ככזו, היא תיהנה מתשתיות חדשות וכן ממוסדות ציבור ושירותים חברתיים משלה. מאפיין ייחודי נוסף של השכונה הוא הטבע שבסביבתה: בלבה ישכון פארק נחל באר שבע, המשתרע על שטח של כ-5,300 דונם, ובתוכו האגם המלאכותי הגדול בישראל שכבר הוקם, ושטחו כ-90 דונם.

 

יתרונות השכונה מצויים גם בהיבט התחבורתי. בימים אלה כבר החל שדרוג דרך מס' 25 (שדרות יגאל אלון) לדרך דו-מסלולית תלת-נתיבית – בקטע שבין מחלף שרה לבין צומת יצחק מצליח – אשר יחבר את השכונה לעורקי התחבורה המרכזיים באזור, בהם כביש 6. לדברי יועץ התנועה יניב אייזקס מחברת רעמ הנדסת כבישים ותנועה, המלווה את הקמת שכונת פארק הנחל, מיקומה של השכונה במרחב התחבורתי הוא כמעט אופטימלי, ויחסוך במידה רבה לתושבים העתידיים את העמידה בפקקים.

מחויבים לחזון המטרופולין

פרויקט באר שבע טאצ' ימנה 800 יחידות דיור בתמהיל מגוון של 3, 4, 5 ו-6 חדרים, וכן שטח מסחרי בהיקף של כ-4,000 מ"ר – וכל זאת ב-31 בניינים בני 3 עד 8 קומות. כעת, עם תחילת עבודות הבנייה יסתיים בקרוב שלב הפריסייל, כשנכון לעכשיו נותרו כמה עשרות בודדות של דירות במחירים המשקפים כ-120 אלף שקל הנחה. לפי החברה היזמית, בימים האחרונים נמכרה דירת 4 חדרים בפרויקט ב-1.2 מיליון שקל. הדירה, בקומה השישית ובשטח של 110 מ"ר נטו, כוללת מרפסת של 14 מ"ר, שתי חניות תת-קרקעיות ומחסן קטן.

פרויקט באר שבע טאצ פרויקט באר שבע טאצ'. הפנים של השכונה החדשה | הדמיה: Allin פרויקט באר שבע טאצ

בהקמת פרויקט באר שבע טאצ' חברו שלושה יזמים – החברות סלעית וטובולסקי ושובל מתחמי מגורים מקבוצת שובל הנדסה, שהיא גם הגורם המבצע. "לקחנו על עצמנו אתגר גדול", אומר ישי רוט, סמנכ"ל השיווק של שובל מתחמי מגורים. "אמנם יש לנו רק 800 מתוך 5,000 יחידות דיור, אבל היותנו הפרויקט הראשון והגדול בשכונה הופך אותנו לפנים של השכונה החדשה ומחייב אותנו לסטנדרט גבוה שיאפשר למי שעזבו את באר שבע לחזור הביתה".

ואכן, שיעור גבוה מבין הרוכשים עד כה בפרויקט הם באר שבעים לשעבר. לדברי רוט, השכונה החדשה מספקת להם מענה לצרכים קריטיים, בהם מרכזי תעסוקה, נגישות למרכז הארץ, חינוך מתקדם, איכות חיים גבוהה וסטנדרט בנייה מודרני ולא מתפשר.

"אנו מחויבים לחזון של ראש העיר דנילוביץ' להפוך את באר שבע למטרופולין אמיתי, תוך חיזוק מאזן ההגירה והפיכתו לחיובי, החזרתם הביתה של מי שעזבו והשארת הזוגות הצעירים", מצהיר רוט. "אנו באמת מאמינים שפארק הנחל היא השכונה שתהפוך את התקוות של באר שבע למציאות".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו