אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זינוק בהיקף הפייק ניוז נגד בני גנץ בשבוע האחרון צילום: אי אף פי

זינוק בהיקף הפייק ניוז נגד בני גנץ בשבוע האחרון

היקף הידיעות המזויפות שהופצו ברשת על בני גנץ זינק בכ-78% בשבוע האחרון על פי נתוני חברת ווקאטיב. בנימין נתניהו זכה למספר האזכורים הרב ביותר על ידי בוטים וחשבונות מזויפים

14.02.2019, 18:16 | עומר כביר
היקף הידיעות המזויפות (פייק ניוז) שמופנות נגד הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ עלה השבוע בשיעור משמעותי של כ-78% - כך לפי דו"ח של חברת ווקאטיב, שמנטרת את תפוצת הפייק ניוז ברשת בעברית.

קראו עוד בכלכליסט

העלייה ממשיכה מגמה מהשבועות האחרונים, במסגרתה מרבית הפייק ניוז ברשת מופנה נגד גנץ. הידיעות המובילות נגדו, שלדברי ווקאטיב שותפו בחלקן על ידי פוליטקאים, כללו "תמיכת אבו מאזן בגנץ בגלוי בבחירות לראשות הממשלה", "גנץ לא פוסל ישיבה עם המפלגות הערביות ומתכנן גוש חוסם" ו"גנץ תומך בהסדר עם הפלסטינים על בסיס שתי מדינות בגבולות 67'". פונטציאל החשיפה הכולל של ידיעות אלו עמד על 1.6 מיליון גולשים.

זינוק בהיקף הפייק ניוז נגד בני גנץ, נתניהו הוזכר הכי הרבה על ידי בוטים וחשבונות מזויפים, צילום: אלכס קולומויסקי זינוק בהיקף הפייק ניוז נגד בני גנץ, נתניהו הוזכר הכי הרבה על ידי בוטים וחשבונות מזויפים | צילום: אלכס קולומויסקי זינוק בהיקף הפייק ניוז נגד בני גנץ, נתניהו הוזכר הכי הרבה על ידי בוטים וחשבונות מזויפים, צילום: אלכס קולומויסקי

במקום השני בהיקף הפייק ניוז ניצב יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, שמככב הודות לידיעה שהופצה לטובתו, ושלפיה פייסבוק הודיעה שמחקה חשבונות איראניים שפעלו נגדו.

"בין הנרטיבים המובילים בשיח הבוטים והטרולים בשבוע האחרון מופיעה הפצה מסיבית של תמונות נתניהו עם חיילים כתגובת נגד לחקיקת חוק תעמולת הבחירות שאוסר על פרסום תמונות של מועמדים עם חיילים", נמסר בהודעה לעיתונות ששלחה ווקאטיב. "כמו כן, הופצו שמועות לגבי פרטי מציאת גופתה של אורי אנסככר ז"ל וקריאות זעם לעונש מוות למחבל".

בחברה מציינים עוד שראש הממשלה, בנימין נתניהו, הוא האישיות שזכתה למספר האזכורים הרב ביותר על ידי בוטים וחשבונות מזויפים, עם 29,946 אזכורים. גנץ במקום השני עם 16,354 אזכורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
האם אבו מאזן שבח את גנץ? לא אבל כן. ---ר' מאמר ב"העין השביעית"
ר' מאמר ב"העין השביעית" (בהחלט לא גרופים של ביבי) מאת איתמר ב"ז ב 07.02.19 בכתרת " נתניהו טען שאבו-מאזן תומך בבני גנץ ": | " במפגש עם קבוצה גדולה של עיתונאים זרים ... דוברו הרשמי של יו"ר הרשות, נביל אבו-רודיינה, הצהיר שההתבטאות של גנץ מעוררת אופטימיות... אבו-רודיינה ... מכהן במקביל כסגן ראש הממשלה" " ההצהרה ..על בני גנץ עלולה לפגוע ציבורית במועמד ... ייתכן שברשות הפלסטינית באמת מעדיפים את גנץ כראש ממשלה, ולכן מכחישים ".
האמת הערמומה  |  15.02.19
1.
עדיפות למוכר ולמקור .
בד"כ מלך חדש גוזר גזירות קשות בתחילת שלטונו. רוצה למלא את הקופה, בונה על כך שהציבור נוטה לשכוח בקלות, מרחב הזמן העומד לרשותו לצורך "תיקונים ושיפוצים" בתודעה הוא גדול ולכן אני לא שש להחליף את "הישן ומוכר". מה גם שבעולם כבר התרגלו אליו, אל המנטרה שלו, ואפילו אוהדים מעריצים ואוהבים אותו. B.B כן By By לא.
יצחק  |  14.02.19