אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל האינטרנט: מעלות הורידה את דירוג האג"ח של סטארווד ל-BBB+ צילום: אתר החברה

בגלל האינטרנט: מעלות הורידה את דירוג האג"ח של סטארווד ל-BBB+

חברת דירוג האשראי מודאגת מהשפעת הצמיחה במסחר המקוון על החברה האמריקאית שמחזיקה בשבעה קניונים בארה"ב; כן הורידה מעלות את הדירוג של סטארווד לרמה של A-

14.02.2019, 19:42 | יניב רחימי

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת דירוג האשראי מעלות הורידה הערב (ה') את הדירוג של חברת הנדל"ן האמריקאית סטארווד לרמה של A- בשל שחיקה בביצועים התפעוליים. תחזית הדירוג עודכנה לשלילית בשל הצפי לשחיקה ביחסים הפיננסיים. אגרות החוב של החברה הורדו לדירוג של BBB+ לאור ירידה בהערכת שיקום החוב. 

קראו עוד בכלכליסט

הורדת הדירוג של סטארווד נובעת מהמשך ההתדרדרות בביצועים התפעוליים של החברה בשל התמורות בענף הקניונים בארה"ב. במעלות מציינים שקניונים בארה"ב ממשיכים לעמוד בימים אלו מול אתגרים משמעותיים בעקבות המשך צמיחה במכירות המסחר המקוון בקצב מהיר יותר ממכירות בחנויות ושינויים בהעדפות הצרכן, המובילים לקשיים כלכליים ברשתות מסחר מסורתיות המנסות להתאים את עצמן ולצמצם שטחים.

נכס של חברת סטארווד, צילום: אתר החברה נכס של חברת סטארווד | צילום: אתר החברה נכס של חברת סטארווד, צילום: אתר החברה

      

"תמורות אלו נותנות את אותותיהן במיוחד בקניונים באיכות נמוכה ומובילות בין היתר לירידה בשיעורי התפוסה ובדמי השכירות הממוצעים, לעלייה בהוצאות התפעוליות על מנת לשמר את הקיים וכפועל יוצא לעלייה בשיעורי ההיוון של הנכסים" כך נכתב בדוח הדירוג. במעלות צופים שבשנים 2019-2018 תחול שחיקה נוספות בביצועים התפעוליים של סטארווד שתתבטא בהמשך ירידה ב-NOI מנכסים זהים בקצב שנתי של 6%-8%.

במעלות צופים שבדוחות 2018 יירשמו ירידות משמעותיות בשווי הנכסים של סטארווד שעשויות להימשך גם בשנתיים הבאות, בטווח של כ-200-100 מיליון דולר בשנה. הירידה הצפויה בשווי הנכסים נובעת מירידה בביצועים התפעוליים בנכסי החברה לצד עלייה בשיעורי ההיוון.

דוח הדירוג מפנה את תשומת הלב להלוואת CMBS של סטארווד בגובה של 549 מיליון דולר שצפויה לעמוד לפירעון ברבעון השני של 2021. במעלות מעריכים שאם תימשך ההתדרדרות בביצועים התפעוליים של תיק הנכסים, סטארווד עלולה שלא לעמוד ביחס הנדרש שיאפשר לה להאריך את ההלוואה והיא תיאלץ לחפש מקורות מימון לפירעון ההלוואה כולה או חלק ממנה.

ביחס לחשיפה של סטארווד לחנויות הכלבו צוין שלמרות שהתרומה שלהן להכנסות משכירות זניחה, עזיבה של שניים או שלושה שוכרי עוגן מעניקה לשוכרים הממוקמים בקרבתם את הזכות לבטל את החוזה או לדרוש הנחה בדמי השכירות ועשויה להוביל לירידה בהכנסות של סטארווד.

להערכת מעלות בהינתן תרחיש כשל פירעון היפותטי, שווי הנכסים של סטארווד יקטן ב-45%. הדירוג המעודכן של אגרות החוב שירד לרמה של BBB+ משקף את ההערכה ששיעור שיקום החוב בתרחיש של כשל פירעון יהיה 10%-30%.

דוח הדירוג לא מתעלם מכמה מעלות שיש לחברת סטארווד ובראשן העובדה שהפרופיל העסקי של החברה נתמך בפיזור נרחב של שוכרים, ללא תלות בשוכר מהותי, בעומס שכירות ממוצע נמוך יחסית של 11.5%. להערכת מעלות, ההשתייכות של החברה ל- Starwood Capital Group מקנה לה יתרונות לגודל ונגישות למערכת הפיננסית בארה"ב.

סטארווד היא חברת נדל"ן אמריקאית שמחזיקה בשבעה קניונים בארה"ב. סטארווד התאגדה כחברת BVI (חברה שהוקמה באיי הבתולה הבריטיים) לצורך גיוס של 910 מיליון שקל בהנפקת אג"ח בבורסה בתל אביב. אגרות החוב של סטארווד נסחרות בתשואת אג"ח שבל שהגיע ל28.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות