אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"טראמפ יכריז על מצב חירום כדי לבנות את החומה" צילום: איי פי

"טראמפ יכריז על מצב חירום כדי לבנות את החומה"

מיטש מקונל, מנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט, אמר כי הנשיא יתמוך בחוק שקידמו שתי המפלגות ואשר כולל בין השאר 1.3 מיליארד דולר להגנה על הגבול - אך לא להקמת החומה; במקביל הוא יכריז על מצב חירום, דבר שיאפשר לו לעקוף את הקונגרס

14.02.2019, 23:23 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ יכריז על מצב חירום לאומי כדי לקבל את התקציב שהוא צריך לבניית החומה בגבול מקסיקו בהיקף 5.7 מיליארד דולר - כך אמר הערב מיטש מקונל, מנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט.

התנגדות הדמוקרטים לדרישת טראמפ הובילה בסוף דצמבר להשבתת הממשל למשך 35 ימים – הארוכה בהיסטוריה.

דוברת הבית הלבן, שרה האקבי סנדרס, אישרה שטראמפ ינקוט צעדים כדי לעמוד בהבטחתו לבנות חומה, "כולל מצב חירום לאומי". לדבריה, "הנשיא שוב עומד בהבטחתו לבנות את החומה, להגן על הגבול ולשמור על המדינה הנהדרת שלנו".

לפי מקונל, כדי למנוע השבתה נוספת של הממשלה, הנשיא יתמוך בחוק התקציב שקידמו שתי המפלגות, שכולל בין השאר מימון של 1.3 מיליארד דולר להגנה על הגבול  - אבל לא כולל את התקציב לבניית החומה שביקש. ואולם במקביל, הנשיא יכריז על מצב חירום לאומי כדי לעקוף את הקונגרס. "הנשיא אמר שהוא מוכן לחתום על החוק", אמר מקונל. "במקביל הוא גם יפרסם הכרזה על מצב חירום לאומי, וציינתי בפניו שאני הולך לתמוך בהכרזה הזאת".

דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי דונלד טראמפ | צילום: איי אף פי דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ל4 מה זה 35000??? זה טיפה באוקיינוס של ה 11 מיליון השוהים בלתי חוקיים
בשביל 35 אלף אתה רוצה לבנות חומה שבכלל לא תעבוד? אשכרה אפשר לשחות ממקסיקו לארה"ב מסביב לחומה. אנשים מגיעים בסירות מקובה וממרכז אמריקה. על מי אתה עובד בדיוק? 11,000,000 שוהים בלתי חוקיים. 35,000 אלף מגיעים ברגל לקליפורניה. נעגל למעלה ל 100,000 כדי לרצות את הפנטזיות שלך. 100,000 בשנה, זה אחוז אחד עלוב של גידול באוכלוסית השב"חים.
טראמפיסטדור  |  15.02.19
4.
2 ו 3 אתם מדברים לא לעניין.
ההוצאה של הממשל בקליפורניה על פעילות בשביל הלא חוקיים שמנצלים כל פרצה בחוק עולה 20 מיליארד דולר בשנה. התרומה של כל הלא חוקיים היא 2 מליארד דולר בשנה. אתם מבינים למה צריך חומה? יש למשמר הגבול בקליפורניה 35,000 מסתננים רגלית בשנה מגבול מקסיקו שהם צריכים להתמודד מולם ולאכסן אותם עד שיחליטו מה יעלה בגורלם. זה עולה מיליארדים. כל שנה. אז להוציא 5.7 מיליארד לבנות חומה שישראל הוכיחה כבר שהחומה עובדת ב 99 אחוזים, זו החלטה נכונה ורצויה. כל אלו שנשארים מעבר לויזה שלהם הם יודעים מי הם והם על הרדאר בעת הצור
בונבון  |  15.02.19
2.
רוב מוחלט של השוהים הבלתי חוקיים מגיעים באופן חוקי לארה"ב ואז שוהים מעבר למותר.
אחר כך יש את אלה שמגיעים בסירות או אפילו שוחים. מעט מאוד אנשים חוצים את המדבר ומצליחים לעבור את משמר הגבול. החומה היא אנדרטה של שנאה ולא יותר - הרי למה הוא לא עשה כלום כשלרפובליקנים היה את בית הנבחרים, הסנאט, הנשיאות, ורוב של שופטים?? למה דוקא עכשיו כשיש רוב דמוקרטי בבית הנבחרים, טראמפ מנסה בכוח לבנות חומה?
טראמפיסטדור  |  15.02.19