אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפריימריז במרצ: גילאון, רוזין ופריג' בצמרת צילום: צביקה טישלר

הפריימריז במרצ: גילאון, רוזין ופריג' בצמרת

83 אחוזים הגיעו לבחור לראשונה את סדר המועמדים לכנסת מטעם מפלגת מרצ. שלושה ח"כים ותיקים בראש, נציג דרוזי ונציגה יוצאת אתיופיה במקום הרביעי והחמישי. כל הפרטים

14.02.2019, 23:46 | ynet
תמר זנדברג, אילן גילאון, מיכל רוזין, עיסאווי פריג' ועלי סלאלחה. זוהי החמישייה של מפלגת מרצ שערכה היום (חמישי) בפעם הראשונה בחירות פנימיות.

83% מתוך כ-20 אלף מתפקדי המפלגה הצביעו ברחבי הארץ, והתוצאות התפרסמו כשעה לאחר סגירת הקלפיות הממוחשבות.

במקום הראשון בפריימריז זכה ח"כ אילן גילאון, ואחריו הח"כים מיכל רוזין ועיסאווי פריג'. למקום הרביעי הגיע עלי סלאלחה, מנהל תיכון מבית ג'אן, ובמקום החמישי מהרטה רון ברוך, לשעבר סגנית ראש העיר תל אביב. למקום השביעי נבחר ח"כ מוסי רז, במקום השמיני אבי בוסקילה, במקום התשיעי גבי לסקי ואת העשירייה סוגר אבי דבוש.

אילן גילאון, צילום: צביקה טישלר אילן גילאון | צילום: צביקה טישלר אילן גילאון, צילום: צביקה טישלר

גילאון, שהגיע למקום הראשון בפעם הרביעית, אמר: "אני מודה לחברי ולחברות המפלגה על ששמו בי שוב את אמונם. זה לא ניצחון שלי, אלא ניצחון שלנו. אני בטוח שהנבחרת תייצג את מרצ נאמנה, ושמרצ הולכת להיות הפתעת הבחירות".

רוזין אמרה ל-ynet כי התוצאות הפתיעו אותה. "התחושה מצוינת. כל היום חששתי. 20 אלף מתפקדים באו להצביע, והיו כל כך הרבה אפשרויות. אני שמחה שחכמת ההמונים ניצחה ואכן בחרו בי, הכירו בהישגים שלי ובכל מה שתרמתי למרצ, ואני בטוחה שאני אעשה שירות נאמן".

 רוזין אמרה כי היא מאמינה שהמפלגה תוכל להיכנס עם 7-6 חברי כנסת, "ואפילו 8", לדבריה.

מיכל רוזין, צילום: עומר מסינגר מיכל רוזין | צילום: עומר מסינגר מיכל רוזין, צילום: עומר מסינגר

"אני לא חושבת שיכלנו לבקש רשימה יותר טובה", אמרה זנדברג לאחר הכרזת התוצאות. "רשימה מכוונת ואיכותית של פייטרים. כל המאבקים, גם ותיקים, גם חדשים, נשים, גברים, רשימה יהודית-ערבית מאוד מגוונת ומרשימה.

עיסאווי פריג עיסאווי פריג' | צילום: עמית שעל עיסאווי פריג

"בזמן שמפלגת העבודה באמצע המאבק על חוק הלאום סילקה את הח"כ הערבי היחידי משורותיה, אצלנו עיסאווי פרג' זוכה במקום השלישי בפעם השנייה ברציפות".

היו רשימות חיסול?

 "אתה יודע איך זה, לבחירות דמוקרטיות יש יתרונות וחסרונות. היו פה קמפיינים מאוד מרשימים, 83 אחוזי הצבעה".

חרף הסקרים הלא-מחמיאים, המתמודדים בפריימריז ניסו לאורך היום לשכנע את אלפי המתפקדים להצביע עבורם. לפי התחזיות האחרונות, אם אכן מרצ תקבל בין ארבעה לחמישה מנדטים, אחד מחברי הכנסת המכהנים יישאר מחוץ למשכן בקנדציה הבאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות