אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'יי.פי מורגן משנה גישה ומשיק מטבע קריפטוגרפי משלו צילום: אי פי איי

ג'יי.פי מורגן משנה גישה ומשיק מטבע קריפטוגרפי משלו

המטבע, שנקרא JPM Coin, יהיה בעל ערך קבוע של דולר אחד; בעבר תקף המנכ"ל דיימון את מטבע הביטקוין וטען כי מדובר ב"תרמית", אולם עתה דומה כי הבנק התרכך מעט בגישתו למטבעות מסוג זה

15.02.2019, 09:49 | שירות כלכליסט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

ג'יי.פי מורגן, הבנק הגדול בארה"ב, משיק מטבע קריפטוגרפי משלו. המטבע, שנקרא JPM Coin, יהיה בעל ערך קבוע של דולר אחד. לפי אתר CNN, הוא לא ייסחר בחופשיות כמו הביטקוין ומטבעות אחרים מסוגו.

קראו עוד בכלכליסט

יש לציין כי מנכ"ל הבנק, ג'יימי דיימון, כינה בעבר את הביטקוין "תרמית" ו"טיפשות", ואף הוסיף כי "אם אתה מספיק טיפש לרכוש את המטבע, יבוא יום ותשלם על כך את המחיר". בהמשך התמתן מעט ואמר שהוא תומך בשימוש בטכנולוגיית הבלוקצ'יין לצורך תיעוד עסקאות, אך שהחברה בניהולו תפטר "בשנייה" עובד שיסחור במטבע. בחודש שעבר כבר אמר כי "הבלוקצ'יין הוא דבר אמיתי. אפשר לקבל קריפטו-דולרים במטבע ין ודברים כאלו. בכל הנוגע להנפקות מטבע ראשונות, צריך לבדוק כל אחת מהן לגופה".

ג ג'יימי דיימון | צילום: בלומברג ג

כעת הבנק מאמין שהמטבע החדש יוכל להוריד את הסיכונים והעלויות עבור לקוחותיו ע"י הפיכת העברות הכסף למהירות יותר ובזכות הפחתת עתודות ההון שעליהם להחזיק. ה-JPM אמור לשמש, לפחות בהתחלה, לקוחות מוסדיים גדולים, זאת למרות שהבנק מצפה להציע אותו לטווח רחב יותר של צרכנים בהמשך השנה.

הבנק מסר שהוא הראשון בארה"ב המייצר ובוחן סוג כזה של מטבע דיגיטלי, אך האמת היא ש-Signature Bank, בנק קטן בהרבה שבסיסו בניו יורק, כבר החל להפעיל פלטפורמת בלוקצ'יין משלו בראשון בינואר. כמו המטבע של JPM, עסקאותיו צמודות לדולר, והוא לא משמש למסחר חופשי כמו הביטקוין.

"אנחנו מבינים שהם בנק של 2 טריליון דולר ואנחנו בנק של 47 מיליארד דולר", כך אמר מנכ"ל Signature Bank, ג'וזף דפאולו, בתגובה לפרסום. לדבריו, "אם אתה לא מעורב בטכנולוגיית בלוקצ'יין כבנק, לא תהיה קיים תוך שלוש עד שבע שנים מעכשיו".

מטעם ג'יי.פי מורגן נמסר כי "תמיד האמנו בפוטנציאל של טכנולוגיית הבלוקצ'יין ואנו תומכים במטבעות קריפטורגפיים כל עוד הם מפוקחים כראוי. כבנק הנתון לרגולציה גלובלית, אנו מאמינים שיש לנו הזדמנות ייחודית לפתח יכולת זו בדרך אחראית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות