אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע בצרות? ברקשייר הת'אווי לא משנה פוזיציה צילום: בלומברג

טבע בצרות? ברקשייר הת'אווי לא משנה פוזיציה

ממסמכים שהגישה החברה בבעלות וורן באפט עולה כי האחזקות בטבע, שפרסמה השבוע דו"חות מאכזבים, עומדות עדיין על 43.2 מיליון מניות; במקביל, הוקטנו האחזקות באפל, והוגדלו בחברת התוכנה Red Hat; האחזקות באורקל חוסלו

15.02.2019, 12:38 | שירות כלכליסט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

חברת ברקשייר הת'אוויי של וורן באפט הודיעה שהיא מקטינה את היקף אחזקותיה בחברת אפל, ושרכשה פוזיציות בחברת Suncor Energy הקנדית ובחברת התוכנה Red Hat. במקביל, באפט לא שינה את הפוזיציה שלו בטבע בסך של 43.2 מיליון מניות ששוות כ-750 מיליון דולר. זאת למרות הדו"חות המאכזבים שפרסמה החברה הישראלית השבוע. בין היתר פרסמה טבע כי היא צופה לשנה הנוכחית רווח בטווח שבין 2.20 ל-2.50 דולר למניה, מהותית מתחת לצפי האנליסטים העומד על 2.79 דולר למניה.

קראו עוד בכלכליסט

בסקירה של סוכנות הידיעות רויטרס מתפרסם עוד כי ברקשייר מכרה גם את מניותיה בשווי 2.13 מיליארד דולר בחברת אורקל, לאחר שחשפה לראשונה בנובמבר את כוונתה לעשות זאת. נדיר שברקשייר, שבבעלותה מניות מסוימות כבר במשך עשורים, מוותרת על השקעה במהירות שכזאת.

המהלכים נחשפו אתמול (ה') במסגרת הגשת מסמכים שגרתית שפירטה את תיק ההשקעות של ברקשייר בארה"ב נכון ל-31 בדצמבר - תיק אשר הצטמק ב-38 מיליארד דולר ברבעון וירד לרמה של 183.1 מיליארד דולר בעקבות מכירת חיסול נרחבת של מניות.

וורן באפט, צילום: רויטרס וורן באפט | צילום: רויטרס וורן באפט, צילום: רויטרס

המסמכים שהוגשו אתמול כוללים השקעות של באפט ומנהלי תיק ההשקעות שלו טוד קומבס וטד וושלר, אך לא מפרטים מי מהם רכש או מכר מניות ומהי זהותן של מניות אלה

ברקשייר דיווחה במסגרת ההגשה שאחזקתה באפל הצטמקה ל-249.6 מיליון מניות ברבעון, לעומת 252.2 מיליון קודם לכן, ובכך ירד חלקה  באפל אל מתחת ל-40 מיליארד דולר – לאחר שמחיר מניית ענקית הטכנולוגיה ירד ב-30%. אך באפט לא קשור למכירה. "לאחד המנהלים האחרים הייתה פוזיציה באפל והוא מכר חלק ממנה כדי לבצע רכישה אחרת", כך אמרה עוזרתו של באפט, דבי בוסנק.

לברקשייר יותר מ-90 חברות בתחומי הביטוח, האנרגיה, המזון והקמעונאות, התעשייה, הרכבות ועוד, ולעתים קרובות היא קונה מניות כאשר רכישת חברה בשלמותה נראית יקרה מדי.

רוב השינויים האחרים בתיק ההשקעות של ברקשייר היו קטנים יחסית, למרות שברקשייר העלתה את חלקה בג'יי.פי מורגן ב-41% לרמה של 50.1 מיליון מניות, בשווי של 4.9 מיליארד דולר. קומבס הוא מנהל בג'יי.פי מורגן שעובד עם ברקשייר ואמזון על יצירת חברה חדשה שמטרתה לחתוך את עלויות ביטוח הבריאות של עובדיהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות