אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על הקואופ מתחמם: הנאמנים מבקשים לאשר הצעה זוכה כבר מחרתיים צילום: עומר מסינגר

הקרב על הקואופ מתחמם: הנאמנים מבקשים לאשר הצעה זוכה כבר מחרתיים

מדו"ח שהגישו הנאמנים לבית משפט עולה כי גם רמי לוי וגם רשת זול ובגדול קיבלו את אישור הממונה על התחרות לרכישת הרשת בכפוף להחרגת סניפים; גם רשת מחסני שוק עדיין רלוונטית; לדבריהם, "להצעת רמי לוי יתרון על פני יתר ההצעות מבחינת התמורה הכספית בשלב זה"

15.02.2019, 11:43 | ליטל דוברוביצקי

הקרב על רכישת רשת הקואופ: גם רשת רמי לוי וגם רשת זול ובגדול קיבלו אישור הממונה על התחרות מיכל הלפרין לרכישת הרשת בכפוף להחרגת סניפים מהעסקה - כך עולה מתשובת הנאמנים שהוגשה היום (ו') לבית המשפט. מתמודדת נוספת רלוונטית היא מחסני השוק שהצעתה ניתנת לאישור מהיר של הממונה על התחרות.

קראו עוד בכלכליסט

נאמני רשת קואופ ביקשו היום מבית המשפט המחוזי בירושלים לתת אישור עקרוני למכירה כבר בדיון ביום ראשון הקרוב. הנאמנים, ד"ר שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב, מציינים במסגרת דו"ח שלישי שהגישו היום לבית המשפט המחוזי בירושלים באמצעות עו"ד שי גליקמן כי "הליך מכירת הפעילות כלל שני סיבובים של הצעות, כשבסופו של דבר ישנן שלוש הצעות רלוונטיות - הצעת רמי לוי (163 מיליון שקל), זול ובגדול (153 מיליון שקל) ומחסני השוק (138 מיליון שקל)".

הנאמנים מציינים עוד בדו"ח כי "בנקודת הזמן הנוכחית, לאור השיקולים והצעת הממונה להחרגת 9 סניפים (מתוכם 5 סניפים בירושלים שיועברו לרוכש חדש שאינו פעיל באיזור), להצעת רמי לוי יתרון על פני יתר ההצעות מבחינת התמורה הכספית הכלולה בה. יחד עם זאת, ככל שזול ובגדול תסיר את המגבלה שהציבה בהצעתה להחרגת עד שני סניפים בירושלים על ידי הממונה, הרי שהצעה זו תהיה רלוונטית ביותר. הצעת רמי לוי מבחינת התמורה הכספית עבור הנושים הינה ההצעה הגבוהה ביותר. הצעתה של זול ובגדול, מבחינת התמורה לקופת הנושים הינה השנייה בגובהה . הצעת מחסני השוק מבחינת התמורה לקופת הנושים הינה אמנם השלישית בגובהה (פער של כ-24 מיליון שקל בהשוואה להצעת רמי לוי), אך מבחינת הממונה על התחרות, מדובר בהצעה "במסלול ירוק" הניתנת לאישור מהיר ו"הוודאות לקבלת האישור היא גבוהה ביותר".

רמי לוי. מוביל, צילום: עומר מסינגר, אוראל כהן רמי לוי. מוביל | צילום: עומר מסינגר, אוראל כהן רמי לוי. מוביל, צילום: עומר מסינגר, אוראל כהן

עוד מציינים הנאמנים בדו"ח כי הם סבורים כי לאור התקדמות ההליכים ובשים לב לצורך להעברה מהירה של הרשת לרוכש לקראת חג הפסח המתקרב, נכון יהיה כי בית המשפט ייתן אישור עקרוני להצעה הזוכה.

9 הסניפים המוחרגים

הנאמנים מציינים כי במסגרת פגישה שהתקיימה השבוע במשרדי הממונה על התחרות נמסר להם כי "במידה שהצעת רמי לוי היא ההצעה הזוכה, יהיה עליהם, כתנאי לאישורה, להחריג 11 סניפים מתוך 42 סניפי הרשת, קרי החרגה של למעלה מ- 25% מהעסקה. הנאמנים הבהירו לנציגי הממונה, כי הצעתם אינה מאפשרת לקיים עסקה". אולם, "לאחר שיחות נוספות שהתקיימו בין הנאמנים לנציגי הממונה, עדכנו נציגי הממונה כי ניתן להגיע למתווה של החרגת 9 סניפים בלבד (מתוכם 5 סניפים בירושלים) וכאשר חלק מהסניפים הרווחיים והמהותיים נותרו במסגרת מכירת פעילות הרשת".

מהדו"ח עולה כי הסניפים אותם ביקשו נציגי הממונה להחריג, הם: בירושלים - גבעת שפירא/ הגבעה הצרפתית, פסגת זאב מזרח, גבעת אורנים, תלפיות מזרח/ ארמון הנציב וקריית מנחם; בסניפי עוטף ירושלים - אפרת ומעלה אדומים; ובסניפי הצפון - בנימינה ופורת. הנאמנים מציינים כי עדכנו את נציגי רמי לוי בעמדת הממונה וקיבלו את הסכמתם למתווה המוצע על ידי הממונה.

ביום ראשון בבוקר יתקיים דיון בעניין אצל השופט אלכסנדר רון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות