אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנקאי לשעבר בגולדמן זאקס שמעורב בשערורייה המלזית יוסגר לארה"ב צילום: רויטרס

בנקאי לשעבר בגולדמן זאקס שמעורב בשערורייה המלזית יוסגר לארה"ב

רוג'ר נג, שנמצא מעורב בשערוריית קרן 1MDB ונעצר בקואלה לומפור בנובמבר, יעמוד להליך פלילי בניו יורק על הלבנת כספים

15.02.2019, 22:30 | שירות כלכליסט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

רוג'ר נג (Ng), בנקאי לשעבר של גולדמן זאקס שנמצא מעורב בשערוריית קרן 1MDB המלזית, יורשה לחזור לארה"ב ולעמוד שם בפני הליך פלילי, כך פסק בית משפט מלזי היום. נג נעצר בקואלה לומפור בראשון בנובמבר, זמן קצר לאחר שמשרד המשפטים האמריקאי הודיע על הגשת כתב אישום נגדו בעוון הלבנת כספים שנלקחו מקרן ההון הסוברנית 1MDB. הוא עזב את גולדמן זאקס ב-2014.

קראו עוד בכלכליסט

נג הסכים לוותר על הסגרה ויישלח לארה"ב בכפוף להחלטה של משרד ענייני הפנים המלזי, כך אמר שופט בית המשפט המלזי אדווין פרמג'וטי מיכאל מוניינדי היום. עורך הדין של נג, טן הוק צ'ואן, ביקש שההחלטה תתקבל תוך 30 יום. על פי החוק המלזי, עליה להתקבל תוך שלושה חודשים.

נג הגיע להסכם עם משרד המשפטים האמריקאי לגבי הערבות ותנאים אחרים. "המשיב מתכוון להגן על עצמו בבית משפט במחוז המזרחי של ניו יורק, ארה"ב", כך אמר טן לבית המשפט.

גולדמן זאקס, צילום: רויטרס גולדמן זאקס | צילום: רויטרס גולדמן זאקס, צילום: רויטרס

מארק אניפילו, עורך הדין של נג בניו יורק, אמר לרויטרס לקראת השימוע שהלקוח שלו מתכוון לטעון לחפותו כשיופיע מול בית משפט פדרלי בארה"ב. נג עומד בפני אישומים פליליים במלזיה, אך לא ברור איך אלו ישפיעו על הסגרתו.

טים לייסנר, פקיד אחר מגולדמן זאקס, והמממן המלזי לוו טק יו, הואשמו גם הם בארה"ב בגניבה לכאורה של מיליארדי דולרים מקרן MDB1. לייסנר הודה באשמה.

דובר של גולדמן זאקס שנשאל לגבי נג אמר: "כפי שאמרנו לאורך כל הדרך, אנו זועמים על כך שעובד של החברה פעל בצורה המפורטת בהאשמות הממשלה".

גולדמן זאקס נחקר ע"י הרשויות המלזיות ומשרד המשפטים האמריקאי לגבי תפקידו כחתום ומארגן של שלוש מכירות אג"ח שגייסו 6.5 מיליארד דולר עבור קרן MDB1 המלזית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות