אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון גורשה מניו יורק - אבל אוקסיו-קורטז ממשיכה לתקוף: "תנאים לא אנושיים לעובדים" צילום: גטי אימג'ס

אמזון גורשה מניו יורק - אבל אוקסיו-קורטז ממשיכה לתקוף: "תנאים לא אנושיים לעובדים"

חברת בית הנבחרים הפופולרית, שהיתה מהמתנגדים הבולטים לתוכנית של ענקית הקניות המקוונות להקים מטה בניו יורק, צייצה: "האם התרבות של 'ביצועים קפדניים' השלטת באמזון היא הסיבה שהעובדים נאלצים להשתין בבקבוקים?"; בתגובה, היא קיבלה הזמנה לביקור במחסנים של אמזון

16.02.2019, 14:32 | שירות כלכליסט
בכיר באמזון דחה טענות שהעלתה חברת הקונגרס אלכסנדריה אוקסיו-קורטז, לפיהם עובדי החברה זוכים ל"תנאים לא אנושיים". הבכיר הכחיש את הדברים והזמין את חברת הקונגרס לבקר במתקני החברה.

אוקסיו-קורטז, שנבחרה לפני כמה חודשים לקונגרס מטעם המפלגה הדמוקרטית, התעמתה בחודשים האחרונים עם אמזון בעקבות תוכניתה - שבוטלה שלשום - להקים מטה בניו יורק. החברה הסבירה את הביטול בהתנגדות הנחרצת מצד פוליטיקאים ומנהיגים מקומיים בעיר.

בציוץ בטוויטר היא שאלה האם התרבות של "ביצועים קפדניים" השלטת באמזון היא הסיבה "שהעובדים נאלצים להשתין בבקבוקים ולעבוד כשהם מקבלים קצבאות מזון רק כדי לעמוד ב'יעדים'". לדבריה, "ביצועים לא צריכים לבוא על חשבון תנאים לא אנושיים". היא התבססה על כתבה שהתפרסמה בספטמבר במגזין "ניוזוויק".

דייב קלארק, סגן נשיא בכיר באמזון, הגיב בטוויטר ואמר כי מדובר ב"טענות לא נכונות. אנחנו גאים במשרות שלנו ובשכר המצוין (15 דולר) וההטבות שאנחנו מספקים כבר מהיום הראשון והטבות רבות אחרות כמו תכניות הכשרה חינוכיות". בהמשך הוא הזמין אותה לבקר במחסנים של אמזון.

דוברת של אוקסיו-קורטז לא הגיבה לבקשה לקבלת תגובה.

המחוקקת הדמוקרטית הגיבה גם על החלטתה המפתיעה של אמזון מיום חמישי לסגת מהתוכנית להקמת המטה השני בקווינס, לאור הביקורת המקומית נגד התמריצים שביקשה החברה ממדינת ניו יורק. "כשהקהילה רצתה לנהל מו"מ, באמזון ענו 'הכל או כלום'. הם ברחו כשלא קיבלו 100% ממה שרצו", כתבה בטוויטר. "גוגל נכנסה לניו יורק בלי בעיות. אמזון רצתה להיות פוקסקון".

הביקורת של אוקסיו-קורטז נוגעת בעיקר לבקשת אמזון לקבל סיוע של 4 מיליארד דולר ממדינת ניו יורק, לשם הקמת המטה.

אלכסנדריה אוקסיו-קורטז, צילום: בלומברג אלכסנדריה אוקסיו-קורטז | צילום: בלומברג אלכסנדריה אוקסיו-קורטז, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות