אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטארבורד לא מחכה לעסקה; מכרה נתח ממניות מלאנוקס

סטארבורד לא מחכה לעסקה; מכרה נתח ממניות מלאנוקס

כשהמגעים למכירת מלאנוקס בעיצומם מכרה הקרן שליש מאחזקתה בחברה ב־102 דולר למניה וירדה לאחזקה של 5.9%. גם אחרי המכירה, שווי אחזקתה הנוכחי גבוה מהשקעתה

17.02.2019, 08:19 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

קרן סטארבורד האקטיביסטית הפתיעה ביום שישי, בעיצומו של התהליך של למכירת מלאנוקס, ודיווחה על מכירה של 1.2 מיליון מניות מלאנוקס שבידיה – 28% מתוך 4.3 מיליון מניות שהחזיקה.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר המכירה ירדה הקרן לאחזקה של 5.9% ממלאנוקס. המניות נמכרו במהלך השבוע שעבר כשהמניה חצתה את מחיר 102 הדולר, מחיר שבו לא היתה מאז 2012. על פי הערכות, את המניות רכשו קרנות גידור שסבורות שמלאנוקס תימכר לפחות במחיר של 110 דולר למניה, המחיר שהציעה אינטל ואשר עד היום הוא הגבוה מבין הרוכשות הפוטנציאליות.

קשה לגזור מהמכירה שסטארבורד סבורה כי מלאנוקס לא תימכר. נראה כי בקרן החליטו לגדר סיכונים ולמכור את המניות ברווח נאה תוך הקטנת הסיכון למקרה שהחברה לא תימכר ומחיר המניה יירד. גם אם תיסגר עסקה, הרי שהשלמתה צפויה לארוך עד שנה והקרן העדיפה להיפגש עם חלק מהמזומן מיידית.

סטארבורד רכשה ממניות מלאנוקס החל בנובמבר 2017 עד שהפכה לבעלת המניות הגדולה ביותר (10.5%) בה. הקרן מתחה ביקורת חריפה על הנהלת מלאנוקס, ובראשה המנכ"ל איל וולדמן, על השקעות מופרזות ולא יעילות, שגרמו לכך שהחברה הציגה רווחיות תפעולית נמוכה יחסית למתחרות ומנייתה הציגה ביצועי חסר.

סך הכל השקיעה סטארבורד 251 מיליון דולר במלאנוקס, ואחרי שמימשה בדרך מניות בהיקף של 200 מיליון דולר, שווי אחזקתה הנוכחית במלאנוקס עומד על 315 מיליון דולר.

איל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס , צילום: אוראל כהן איל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס | צילום: אוראל כהן איל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות