אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דורסל רוכשת ב-26 מיליון שקל את סטאר פורט של ג'קי בן זקן צילום: אביהו שפירא

דורסל רוכשת ב-26 מיליון שקל את סטאר פורט של ג'קי בן זקן

חברת הנדל"ן המניב של גבי בוגנים רוכשת את מלוא הבעלות בחברת המתחמים הלוגיסטיים; היקף העסקה הוא 82 מיליון שקל, אולם בניכוי חוב של 56 מיליון שקל שקיים בסטאר פורט מדובר בתמורה נטו של 26 מיליון

17.02.2019, 11:27 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הנדל"ן המניב דורסל שבשליטת סינאל מלל פייוויי הבורסאית, רוכשת את מלוא הבעלות במניות סטאר פורט בע"מ, העוסקת בפיתוח והשכרת מתחמים לוגיסטיים. היקף העיסקה שדווחה הבוקר (א') לבורסה הוא 82 מיליון שקל אולם בניכוי חוב של 56 מיליון שקל שקיים בסטאר פורט מדובר בתמורה נטו של 26 מיליון.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי בעל המניות הבכיר בסטאר פורט הוא ג'קי בן זקן, בעל השליטה במנופים פיננסים לשעבר, ויחד עמו שני בעלי מניות נוספים מאשדוד. לסטאר פורט הוקנו זכויות הרשאה בשטח של כ- 47 דונם בעורף הנמל באשדוד לתקופה של 25 שנים.

ג ג'קי בן זקן | צילום: עוז מועלם ג

        

גבי בוגנים, מנכ"ל חברת דורסל, וארז בוגנים, דירקטור בחברה, צילום: יח"צ גבי בוגנים, מנכ"ל חברת דורסל, וארז בוגנים, דירקטור בחברה | צילום: יח"צ גבי בוגנים, מנכ"ל חברת דורסל, וארז בוגנים, דירקטור בחברה, צילום: יח"צ

דמי ההרשאה עומדים על כ-3.1 מיליון שקל בשנה ומתעדכנים בשיעור של 7% מדי חמש שנים לאורך תקופת ההרשאה. סטאר פורט בנתה במתחם מרכז לוגיסטי בשטח של 16 דונם, והחכירה אותו לחברת עמילות מכס מובילה לתקופה של 10 שנים עם אופציה להארכת ההסכם לשתי תקופות נוספות בנות 5 שנים כל אחת, תמורת 6.6 מיליון שקל בשנה.

בנוסף, פיתחה סטאר פורט מרכז תפעולי לאחסנת רכבים על יתרת שטח ההרשאה (בשטח של כ-30 דונם) וחתמה עם יבואנית רכב גדולה על הסכם למתן שירותי אחסנה לתקופה של 10 שנים, עם אופציה ליבואנית הרכב להארכת תקופת ההסכם לשתי תקופות נוספות של חמש שנים כל אחת. דמי ההרשאה השנתיים עומדים על 5.4 מיליון שקל בשנה.

במועד ההשלמה יעמיד בנק מסחרי לחברה הנרכשת, סטאר פורט, הלוואה של כ-60 מיליון שקל לתקופה של 12 שנים ובריבית של פריים +1.05%-1.15% ששתשמש לפירעון אשראי בנקאי קיים בסטאר פורט בסך כ-56 מיליון שקל ולפירעון הלוואות שהעמידו המוכרים לסטאר פורט בסך כ-10 מיליון שקל. דורסל מנוהלת על ידי גבי בוגנים ונשלטת בידי סינאל הבורסאית  - שבוגנים מחזיק ב-63% ממנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות