אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיש העשיר ביותר בבריטניה עובר למונאקו, כדי לחסוך עד 4 מיליארד פאונד במסים צילום: רויטרס

האיש העשיר ביותר בבריטניה עובר למונאקו, כדי לחסוך עד 4 מיליארד פאונד במסים

סר ג'ים רטקליף, בעלי חברת הכימיקלים Ineos ושהונו האישי נאמד ב-21 מיליארד פאונד, ידוע כתומך נלהב בברקזיט. המעבר לאירופה מפתיע כי רטקליף תקף את האיחוד האירופי על כך שאירופה "אינה תחרותית יותר" בשל חוקי האנרגיה והעבודה הנוקשים

17.02.2019, 15:12 | שירות כלכליסט
האדם העשיר ביותר בבריטניה, סר ג'ים רטקליף, בעלי חברת הכימיקלים Ineos, ואשר ידוע כתומך נלהב בברקזיט, מתכנן לעזוב את הממלכה על מנת לחסוף מיליארדים בתשלומי מסים, כך מדווח ה"טיימס" הלונדוני.

רטקליף (66) שזכה בתואר אצולה לפני פחות משנה על תרומתו לעסקים בבריטניה, מתכוון לפי הדיווח, לעבור למונאקו כדי לחסוך לעצמו עד 4 מיליארד פאונד. מונאקו, הידועה בבתי הקזינו היוקרתיים ומירוץ מכוניות הגרנד פרי, היא גם מקלט מס מפורסם. לפי הדיווח, רטקליף עובד ביחד עם פירמת רואי החשבון, PwC על תוכנית להתחמקות מתשלום מס, שקרוב לוודאי תטיב גם עם שני בכירים נוספים בחברת הכימיקלים שלו, Ineos. אם התוכנית הזו אכן תצא לדרך, היא תמנע ממשרד האוצר הבריטי בין 400 מיליון ליש"ט ל-4 מיליארד פאונד בתשלומי מסים.

סר ג סר ג'יימס רטקליף. הונו נאמד ב-21 מיליארד ליש"ט | צילום: רויטרס סר ג

המהלך מגיע לאחר שרטקליף תקף את האיחוד האירופי בשל מה שהוא כינה רגולציות יקרות ומסים ירוקים "מטופשים" שלטענתו חונקים את תעשיית הכימיקלים האירופית. במכתב פתוח ששלח לנשיא הנציבות האירופית, ז'אן-קלוד יונקר, הזהיר רטקליף כי אירופה "אינה תחרותית יותר" בשל חוקי האנרגיה והעבודה הנוקשים, שלטענתו הם היקרים ביותר בעולם.

מונאקו, צילום: Pixabay/Fionaleelq מונאקו | צילום: Pixabay/Fionaleelq מונאקו, צילום: Pixabay/Fionaleelq

חברת הכימיקלים אותה ייסד רטקליף ב-1998 והוא מחזיק בשני שלישים ממנה, דיווחה על הכנסות שנתיות של 45 מיליארד ליש"ט ומעסיקה מעל 18,500 עובדים. המוצרים שלה משמשים לניקוי מים, ייצור משחת שיניים, אנטיביוטיקה, בידוד לבתים ואריזות למזון.

החברה זכתה לפני 5 שנים לסיוע ממשלתי ע"י הלוואה של 230 מיליון פאונד.

הונו של רטקליף נאמד ב-21.05 מיליארד פאונד, ובבעלותו יאכטה גדולה הכוללת מרתף יינות, מגרש טניס, מגרש כדורגל ומנחת מסוקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות