אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד קופצים: נועם לניר ורן נוסבאום נכנסים לפעילות קנאביס צילום: תומי הרפז

עוד קופצים: נועם לניר ורן נוסבאום נכנסים לפעילות קנאביס

קבוצת משקיעים הכוללת את הדר וניר שמיר, לצד נוסבאום ולניר, מקימים פלטפורמת מסחר אלקטרוני למכירת מוצרים מבוססי קנאביס, שמעוניינת להתמזג לשלד הבורסאי 'יוזר טרנד'

18.02.2019, 11:05 | צלי גרינברג
קבוצת משקיעים הכוללת את נועם לניר, רן נוסבאום (מנכ"ל קרן פונטיפקס), עופר ובנימין שבתאי (ממייסדי וייבר), האחים הדר וניר שמיר (בעלי שמיר קפיטל), ונוספים, נכנסים לתחום הקנאביס: הקבוצה מצטרפית אל אלון כרמלי, גיסו של לניר ולשעבר מנכ"ל בבילון, בהקמת פלטפורמת מסחר אלקטרוני למכירת מוצרים מבוססי קנאביס, המבקשת להתמזג לשלד הבורסאי 'יוזר טרנד'.

קראו עוד בכלכליסט

המשקיעים ישקיעו 7.5 מיליון שקל, באמצעות הנפקת מניות פרטית תמורת כ-59% ממניות החברה, כאשר החלק הארי יעבור אל האחים שמיר שיחזיקו יחד ב-28.14% ממניות החברה והאחיין והדוד שבתאי, שיחזיקו יחד 21.53% ממניות החברה. 

העסקה מותנית בגיוס של 8.5 מיליון שקל באמצעות הנפקת מניות לציבור, אישור בית המשפט הכלכלי בתל אביב למתווה העסקה, ויציאה משימור. מטרת מיזוג פעילות המסחר האלקטרוני לשלד היא גיוס 16 מיליון שקל המיועדים להמשך פיתוח פלטפורמת המסחר, שיווק ופרסום באינטרנט, ורכישת מלאי התחלתי.

הפעילות שתמוזג לשלד היא של חברת קנזון, החברה הפרטית שהקימו כרמלי, המכהן כיו"ר, ומיכה פרידמן, המכהן בה כמנכ"ל והמכיר את כרמלי מעבודתו בבבילון, שעתידה להפוך לבעלת המניות העיקרית לאחר המיזוג, עם אחזקה של 85% בשלד.

כרמלי, אמר ל"כלכליסט", כי "שילוב של עולם הקנאביס לצרכים רפואיים עם מסחר אלקטרוני המספק ללקוח הסופי במדינות שמתירות זאת, מייצרת הזדמנות מעניינת עבור החברה". בין המשקיעים מתקיימים גם קשרים עסקיים, כאשר אורון צל, אחד מהם, מכהן כמנכ"ל חברת אפליי, אשר נועם לניר הוא בעל שליטה בה, ואברהם גלמן, משקיע נוסף, הוא מנכ"ל של חברה בשליטתו של משקיע אחר - בנימין שבתאי.

בין בעלי המניות שיוקצו למשקיעים נמצא גם גיל שהם, אחד ממייסדי חברת האינטרנט סופרסוניק, שנמכרה לחברת המובייל איירון סורס בסוף 2015 תמורת כ־200 מיליון דולר. שהם הוא שותף ואחראי על תחום המובייל כיום באיירון סורס.

 

נועם לניר , צילום: ענר גרין נועם לניר | צילום: ענר גרין נועם לניר , צילום: ענר גרין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות