אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש אישר: בוטל ההסדר של מוטי בן משה עם המחזיקים באפריקה צילום: אוראל כהן

ביהמ"ש אישר: בוטל ההסדר של מוטי בן משה עם המחזיקים באפריקה

השופט המחוזי איתן אורנשטיין קבע כי ההצעה החדשה שהגיש בן משה שונה מהותית מההצעה שבהסדר: "אין מחלוקת שההסדר לא מומש, ולכן מן הראוי להודיע שהסדר הנושים בטל"; השופט המליץ לפתור בבוררות את המחלוקת על הפיקדון

18.02.2019, 13:20 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בית המשפט המחוזי בת"א ביטל את הסדר החוב בין מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל ומוטי בן משה. השופט איתן אורנשטיין קיבל את עמדת מחזיקי האג"ח לפיה, ההצעה החדשה שהגיש בן משה אמש לבית המשפט שונה מהותית מההצעה הקודמת - ועל כן יש לפתוח את המכירה למציעים חדשים.

קראו עוד בכלכליסט

"אין מחלוקת שההסדר לא מומש, ולכן מן הראוי להודיע שהסדר הנושים בטל", קבע השופט. אורנשטיין גער בתחילת הדיון במחזיקי האג"ח שיוצגו בידי עו"ד אופיר נאור וגיא גיסין: "אני קורא שאתם מנהלים מומ עם אחרים...קיבלתם אישור לך? חייב לציין שנדהמתי".

עו"ד נאור השיב כי למרות שהמחזיקים נתנו ארכות לדד ליין שהוצב להשלמת העיסקה, בן משה הודיע שרואה עצמו משוחרר מהתחיבות ואפילו פנה וביקש השבת הפקדון. "הלכנו איתו לשני הליכי גישור. במסגרת ההליך הוא הגיש אתמול הצעה חדשה, מדובר בהצעה שונה דרמטית, הצעה שהגיעה להפתעת כולנו. ואני בספק אם הוא רוצה לקיים ההסדר"" אמר עו"ד נאור, שהוסיף: "באסיפה הובעה נכונות לקיים את הסדר הנושים המקורי. בן משה הציע הסדר אחר עם הלוואת מוכר בהיקף אדיר. מה שבית המשפט אישר איננו קיים". לדברי נאור, ההצעה החדשה של בן משה נמוכה ב-200 מיליון שקל מהמקורית.

אורנשטיין הסכים שההצעה החדשה של בן משה שונה מהותית מזו המקורית וניסה להבין אם שני הצדדים מבטלים את ההסדר הקודם. עו"ד רענן קליר מטעם בן משה ניסה לבקש עוד להשאיר את הנושא להתדיינות אבל המחזיקים סירבו.  "אני מרגיש שאני מנותק ממה שקורה בחברה עצמה", אמר אורנשטיין, "תשתפו את בית המשפט". בדיון על החילוט של הפקדון של בן משה, בסכום של 100 מיליון שקל הציע אורנשטיין לצדדים ללכת להליך בוררות מהיר.

אורנשטיין הודיע עוד כי ההחלטה לבטל את ההסדר סוללת את הדרך לחידוש שתי התביעות הנגזרות נגד אפריקה ולב לבייב בבית המשפט המחוזי מחוז מרכז והבקשה לתביעה יצוגית - תביעות אלה הוקפאו במסגרת הסדר החוב עם בן משה.

את ההצעה המחייבת שעל הפרק הגישו מגה אור וביג הבורסאיות, בשיתוף קבוצת מוסדיים - ההצעה כוללת תשלום של  1.37 מיליארד שקל עבור השליטה באפריקה נכסים (56%). לארי מייזל הגיש הצעה לא מחייבת לרכישת אפריקה נכסים.

מוטי בן משה, צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות