אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: השינוי המבני במקורות יגיע לאישור הממשלה בשבועות הקרובים צילום: google street view

מסתמן: השינוי המבני במקורות יגיע לאישור הממשלה בשבועות הקרובים

משתתפים בדיון בנושא חברת המים שנערך היום במשרד האנרגיה, טוענים כי קיימת הבנה שמדובר במהלך מחויב המציאות וכי ניתן "אור ירוק" עקרוני לקידום המהלך. בכך עבר השינוי המבני בחברה עוד שלב בדרך ליישום

18.02.2019, 20:44 | ליאור גוטמן

השינוי המבני בחברת המים הלאומית מקורות יגיע לאישור הממשלה תוך מספר שבועות בודדים - כך על פי הערכות הענף ולאחר דיון שנערך היום במשרד האנרגיה בראשות המנכ"ל אודי אדירי ובהשתתפות נציגי היועמ"ש.

קראו עוד בכלכליסט

מתקן מקורות בחולון, צילום: אביגיל עוזי מתקן מקורות בחולון | צילום: אביגיל עוזי מתקן מקורות בחולון, צילום: אביגיל עוזי

נוכחים בדיון טענו שקיימת הבנה שמדובר במהלך מחויב המציאות, מה שהוביל ל"אור ירוק" עקרוני לקידום המהלך, זאת בכפוף למספר שינויים מינורים בנוסח שדרשו נציגי היועמ"ש - כאלו שאינם קשור להסכם הרפורמה עצמו אלא ליכולת של הממשלה הבאה לתקן לאורך המהלך.

בכך התקדם השינוי המבני בחברה עוד שלב בדרך ליישום, כאשר השלב הסופי יהיה, כאמור, החלטת ממשלה אותה יגיש שר האנרגיה יובל שטייניץ או שר האוצר משה כחלון, או שניהם יחד.

כפי שנחשף בכלכליסט לפני כשלושה שבועות הסכימו הנהלת החברה, וועד העובדים שם וההסתדרות על רפורמה היסטורית שכוללת בין השאר פרישה מתואמת של כ-170 איש (מתוך כ-2,100 עובדים בחברה ובחברות הבנות שלה), חציים מחברת האם מקורות וחציים מחברת הבת שח"מ, כאשר זו האחרונה קיבלה הרשאה לבצע עבודות גם עבור המגזר הפרטי בארץ, עם אפשרות עתידית לפעול גם בחו"ל.

עלות הפרישה נאמדת ב-1.2 עד 1.4 מיליון שקל לעובד, כאשר כלל העובדים שישארו בחברה יזכו למענק חתימה והתייעלות בהיקף של 25 אלף שקל לעובד. עוד יקבלו העובדים תוספת שכר של 2.2% לשכר הבסיס שלהם. במקביל נקבע שחברת הבת מקורות ייזום, שהייתה אחראית בין השאר למתקן ההתפלה הכושל באשדוד, תסגר.

השינוי המבני כולל גם ויתור על קרקעות של החברה שישתחררו לטובת מיזמי מגורים באזור ראשון לציון ותל אביב. עם אישורו המיועד בממשלה יושלם הטיפול הראשוני במשבר משק המים. כזכור, המדינה סובלת מחמש שנות בצורת רצופות (לא כולל חורף הנוכחי), ובסוף 2018 אושרה תוכנית חירום למשק המים עם כוונה להקים עוד מתקני התפלה. עם זאת, הממשלה לא השלימה את עקרונות השינוי המבני במקורות, מה שהשאיר את משק המים ללא קבלן ביצוע.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות