אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
KBS נשארת עם מעלות ונפרדת ממידרוג ‑ תוך סכנה של הורדת דירוג צילום: יח"צ

KBS נשארת עם מעלות ונפרדת ממידרוג ‑ תוך סכנה של הורדת דירוג

קרן הריט בחרה להישאר רק עם מעלות, לאחר שנה שבה מידרוג קבעה לקרן אופק דירוג "שלילי". הנימוק: "הבדלים בתפיסה בין חברות הדירוג"

19.02.2019, 07:36 | חזי שטרנליכט

אחרי שנה באופק דירוג שלילי, נפרדה קרן הריט KBS, המתמחה בתחום המשרדים בארה"ב, מחברת דירוגי האשראי מידרוג. KBS, שגייסה לפני כשלוש שנים 970 מיליון שקל בסדרת אג"ח בתל אביב, ביצעה מכירות נכסים במהלך 2017 ו־2018. במקביל חילקה הקרן דיבידנדים משמעותיים לבעלים. צעדים אלה הובילו את מידרוג להוריד את אופק הדירוג שלה מ"יציב" ל"שלילי" לפני שנה.

קראו עוד בכלכליסט

KBS הודיעה למידרוג בסוף ינואר האחרון על כוונתה לסיים את ההתקשרות עמה. KBS נימקה את הצעד ב"הבדלים בתפיסת אסטרטגיית החברה בין חברות הדירוג". כמו כן ציינה KBS כי ברצונה לחסוך בעלויות, וכי למידרוג חסרה מתודולוגיית ריקברי, שקיימת אצל המדרגת השנייה שלה, S&P מעלות.

פברואר הוא חודש חשוב בחברת מידרוג, בחודש זה בוחנים בחברה בדקדקנות את כל הדירוגים, מהלך שעלול היה להוביל בהמשך להורדת הדירוג של KBS. עם זאת, יש אנומליה בכל הנוגע לדירוגה של KBS. לקרן האמריקאית דירוג זהה משתי חברות הדירוג, S&P מעלות ומידרוג. במעלות הדירוג שלה עומד על ‑AA, ובמידרוג ברמה המקבילה, Aa3.il. ההבדל טמון באופק השלילי שנתנה במידרוג ל־KBS.

במידרוג ציינו בהודעה הרשמית כי האופק "משקף סיכוי גבוה יותר לשינוי הדירוג בטווח הזמן הבינוני". עוד הוסיפו כי "לאור אי־קבלת נתונים מספקים מהחברה, אשר מהם ניתן לערוך תחזיות ברמה נאותה, מידרוג אינה יכולה להעריך בשלב זה את התממשות האופק השלילי".

משמאל: פיטר מקמילן השלישי ו קית משמאל: פיטר מקמילן השלישי ו קית' הול | צילום: יח"צ משמאל: פיטר מקמילן השלישי ו קית

רישום האופק השלילי ל־KBS לפני שנה נבע בין היתר ממכירת 11 נכסים שביצעה בחודש נובמבר 2017. צעד זה, ותוכניות לחלוקת דיבידנדים שהתלוו אליו, היוו את ההסברים העיקריים למהלך של מידרוג.

מידרוג צפתה אז, בעת שינוי האופק, כי בשנים 2019-2018 יחסי הכיסוי של החברה צפויים להיות "אטיים בהשוואה לרמת הדירוג". לבסוף, עד להפסקת הדירוג, החברה לא שינתה אותו.

מעלות מנגד, לא שינתה את הדירוג של KBS מאז אפריל 2018, אז אשררה אותו בדרגת ‑AA עם אופק "יציב". התחזית דיברה גם היא על יחסי כיסוי נמוכים יחסית ל־2018, שנגעו בתחלופת הנכסים, בשל מכירת 11 הנכסים, וכן חלוקות דיבידנדים מתוכננות. אולם הצפי היה כי יחסי הכיסוי וגם יחסי המינוף ישתפרו במהלך 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות