אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל חוקרת: איך הפך דגל פקיסטן לנייר טואלט בתוצאות החיפוש? צילום מסך גוגל

גוגל חוקרת: איך הפך דגל פקיסטן לנייר טואלט בתוצאות החיפוש?

דגל המדינה קושר לחיפוש נייר טואלט איכותי במיוחד, זמן קצר לאחר פיגוע קשה שביצע ארגון פקיסטני בחבל קשמיר. ענקית הטכנולוגיה עדיין לא מצאה ראיות לתמרון תוצאות החיפוש, שמשמשות לפעמים ככלי תעמולה.

19.02.2019, 11:03 | שירות כלכליסט
חיפוש בגוגל אחר "נייר הטואלט הטוב ביותר בעולם" דווקא לא יניב תוצאות כמו לילי או מותג אחר - כי אם את דגלה הירוק-לבן של פקיסטן. גוגל בחנה את הנושא, וגילתה שלא מדובר בהטייה מכוונת של תוצאות חיפוש. למעשה, לא יודעת גוגל איך נקשר הדגל בשרשרת החיפוש הזו.

קראו עוד בכלכליסט

התופעה ההזויה החלה לאחר התקפת הטרור בוולנטיינס דיי במחוז פולוואמה ההודי בקשמיר, במהלכה נהרגו 14 חיילים - ההתקפה הקטלנית ביותר נגד כוחות הודים בהיסטוריה של האזור. ארגון הטרור הפקיסטני ג'יש-י מוחמד לקח אחריות על הפיגוע, ואילו ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי הבטיח "תגובה מרסקת". כ-70 אלף אנשים נהרגו מאז 1989 בקשמיר, שנמצאת בלב המחלוקת בין שתי המדינות. מספר ההרוגים ב-2018 היה הגבוה ביותר מזה תשע שנים, וכלל 260 מחבלים, 160 אזרחים ו-150 חיילים.

דגל פקיסטן בחיפוש גוגל, צילום מסך גוגל דגל פקיסטן בחיפוש גוגל | צילום מסך גוגל דגל פקיסטן בחיפוש גוגל, צילום מסך גוגל

תוצאות חיפוש משמשות לא פעם ככלי תעמולה והעברת מסרים פוליטיים, כשמטים אותן בכוונה - ואף בטעות; תופעה דומה קרתה גם בקיץ האחרון, אז תמונה של פרצופו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הופיעה בתוצאה הראשונה לחיפוש של המילה "אידיוט". האשמה נעוצה בחלקה אצל הבריטים שהשתמשו בשיר של גרין דיי American Idiot כדי למחות נגד ביקורו המתוכנן של הנשיא בממלכה.

"לא נמצאו הוכחות לכך שגוגל Images מדרג את דגל פקיסטן בתגובה לחיפוש הספציפי הזה", מסרה החברה ל-USA Today והוסיפה שאתרי חדשות רבים כתבו על צילום מסך ישן מאתר ממים "שאינו תואם ל-UI שלנו והוא מ-2017, ואנחנו לא ראינו שום אישור עצמאי שהתוצאות הללו הופיעו כפי שתוארו. מאז שהידיעות החדשותיות הללו פורסמו, התמונות מהכתבות מדורגות כעת בתוצאות מכיוון שהעמודים מכילים מילים הרלוונטיות לחיפוש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות