אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חקירה נרחבת נגד ארבע חברות בשוק ההון; זוהר לוי נחקר

חקירה נרחבת נגד ארבע חברות בשוק ההון; זוהר לוי נחקר

לוי נחקר במסגרת פרשה שבמרכזה חשד לפיו מנחם ויינברג, פעיל שוק הון מוכר, קיבל מבכירים ב-4 חברות בורסאיות מידע פנים וסחר במניותיהן. מדובר בחברות סאמיט נדל"ן, כלל ביוטכנולוגיה, קדימהסטם ואליום מדיקל

19.02.2019, 15:05 | תומר גנון

רשות ני"ע עצרה וחקרה את זוהר לוי, בעל השליטה (45.79%) ויו"ר דירקטוריון חברת סאמיט אחזקות נדל"ן‎, בחשד לשימוש במידע פנים. בית המשפט שיחרר אותו בתנאים מגבילים. לוי נעצר במסגרת החקירה שנפתחה אתמול נגד פעיל שוק ההון מנחם ויינברג. לפי החשד, ויינברג, שנעצר ושוחרר אתמול (ב') למעצר בית, קיבל מבכירים בארבע חברות בורסאיות מידע פנים וסחר במניותיהן. מדובר כאמור בסאמיט נדל"ן של לוי, וכן בכלל ביוטכנולוגיה, בקדימהסטם ובאליום מדיקל.

קראו עוד בכלכליסט

ויינברג (68) הוא פעיל שוק הון ותיק מבני ברק הפועל בתחום ההפצה והתיווך בני"ע. במהלך השנים 2016-2018, על פי החשד, הוא היה בקשר ישיר ורציף עם לוי. לוי, חושדת הרשות, מסר לו מידע פנים אודות דיווחים מידיים של סאמיט טרם פרסומם לציבור. על פי החשד ויינברג השתמש במידע לטובת עסקאות בני"ע של סאמיט בטרם המידע נחשף לציבור וכך גרף רווחים של מאות אלפי שקלים.

זוהר לוי זוהר לוי זוהר לוי

לוי עוכב אתמול לחקירה ביחד עם ויינברג. לטענת הרשות במהלך החקירה עד כה התגלו ממצאים המחזקים את החשד לפיו הוא מסר לויינברג מידע פנים לגבי סאמיט. שופט בית משפט השלום בת"א, עלאא מסארווה, אישר הבוקר הסכמות בין נציגת הרשות, עו"ד רונית מנדלבאום, לסנגורית של לוי, עו"ד מיכל דיאמנט, לפיו הוא ישוחרר למעצר בית עד מחר בצהריים. בנוסף יפקיד לוי ערבות של חצי מיליון שקל.

מידע בנוגע לשני דיווחים 

על פי הבקשה לשחרורו של לוי, מידע הפנים שהוא העביר לויינברג קשור לשני דיווחים. הדיווח הראשון מה-26.8.18 נוגע לגידול בסך כ-92 מיליון יורו בשווי הנדל"ן להשקעה של סאמיט בגרמניה. לאחר הדיווח עלתה המניה ב-1.81%. הדיווח השני הוא מה-29.8.18, שלושה ימים אחרי, שבו היה דו"ח כספי חיובי של החברה לרבעון השני של 2018. לאחר הדיווח עלתה מניית סאמיט ב-6.03%.

חשודים ומעורבים נוספים נחקרו בקשר לפרשה זו, ופרשות נוספות שבהן על פי החשד ניצל ויינברג את קשריו כדי לבצע עסקאות במיליוני שקלים כשבידיו מידע פנים. בסך הכל על פי החשד הוא גרף רווח (חלקו תיאורטי) של מאות אלפי שקלים.

חברה נוספת שעל פי החשד נושאי משרה בה מסרו מידע פנים לויינברג היא קדימהסטם. החברה דיווחה למשקיעים כי אתמול ביצעו חוקרים של הרשות חיפוש במשרדים ונחקרו בנדון נושאי משרה בחברה. קדימהסטם היא חברת ביוטכנולוגיה בשלב הקליני, המפתחת טיפול תאי למחלות ניוון שרירים סופנית (ALS) וסוכרת. היא נסחרת לפי שווי של 123 מיליון שקל. יו"ר החברה הוא אלני אופיר והמנכ"ל הוא יוסי בן יוסף.

חברת פארמה נוספת שעל פי החשד בכירים בה מסרו מידע פנים לויינברג היא כאמור אליום מדיקל. גם במשרדיה נערך חיפוש.

חברה נוספת שעל פי החשד בכירים בה העבירו מידע פנים לויינברג היא כלל ביוטכנולוגיה, הנסחרת לפי שווי של 466 מיליון שקל. כלל, המשקיעה בחברות מדעי החיים, שולטת בחברת מדיוונד ומחזיקה בחברות אנקיאנו ובגמידה סל, דיווחה כי חוקרי הרשות ערכו חיפוש אתמול במשרדיה וחקרו נושא משרה.

במקביל, חקירה אחרת נפתחה היום נגד חברה בורסאית: להב 433 פתחה חוקרת חברת נקסטקום ובעלי תפקידים בה בחשד לעבירות מרמה ועבירות נוספות. בית משפט השלום בראשון לציון הוציא צו איסור פרסום גורף על יתר פרטי החקירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות