אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"כל תעשייה חייבת חדשנות, זו לא פריבילגיה של עולם ההייטק"

שמוליק ארבל, ראש החטיבה העסקית בבנק לאומי, בוועידת WeTechBerlin של "כלכליסט": "צריך לדעת לגשר על הפער בין התעשיה המסורתית לבין החדשנות של העולם הטכנולוגי"

19.02.2019, 11:50 | מאיר אורבך

 

 

"לפני 20 שנה כאשר עבדתי בלאומי חברי עבדו בחברות סטארט-אפ וקינאתי בהם על החדשנות הרבה שלהם. בשנים האחרונות אני מוצא עצמי מיישם רעיונות חדשניים וכמעט 30% מהזמן שלי כיום קשור לחדשנות. אני כבר לא מקנא בהם על החדשנות רק על האקזיט", כך אמר שמוליק ארבל, ראש החטיבה העסקית בבנק לאומי, בפתח דבריו בוועידת WeTechBerlin של "כלכליסט", שנערכת בברלין.

 

שמוליק ארבל , צילום: אוראל כהן שמוליק ארבל | צילום: אוראל כהן שמוליק ארבל , צילום: אוראל כהן

 

"לפעמים מערבבים בין טכנולוגיה לחדשנות. טכנולוגיה היא חלק מחדשנות, חלק מרכזי ומהותי אבל רק חלק", אמר ארבל והוסיף,"היום כל תעשייה חייבת חדשנות, זו לא פריבילגיה רק של עולם ההייטק. אנשי ההייטק חייבים להפיץ את החדשנות שלהם גם לתעשייה המסורתית. צריך להבין כי חדשנות היא לא רק טכנולוגיה, היא חשיבה מחוץ לקופסה ונדרשת עבודת צוות בשביל ליישם ולהכיל אותה בארגון. חדשנות לא יכולה להיות עבודה של איש אחד, היא מחייבת חיבורים בין אנשים, חיבורים בין טכנולוגיות וחיבורים בין תעשיות. הבנקאות החדשה תפקידה לגשר בין העולמות, לדעת לחבר בין הגורמים הרלוונטים, אם זה אנשים, תעשיות, או טכנולוגיה. זה המקום של הבנקאות החדשה, זה כבר לא רק עולם של מימון".

"בשביל חדשנות צריך לשלב בין אנשים טכנולוגיה ותעשיות. חדשנות הולכת הרבה אחורה אבל בשנים האחרונות היא פורצת. בהתחלה זה היה כל אחד לעצמו. אבל עם התקדמות השנים אנשים התחילו להתחבר אחד עם השני עד שהגיעה מהפכת האינטרנט שבה אנשים יכולים לחבר כל רעיון ללא כל גבולות פיזיים ולחלוק מה שאני רוצה עם אנשים בכל העולם וזה יצר צונאמי של חדשנות וחיבור בין אנשים", אמר ארבל. "צריך לדעת לגשר על הפער בין התעשיה המסורתית לבין החדשנות של העולם הטכנולוגי"

ארבל המשיך ואמר ש"ללאומי יתרון משמעותי בכך שהוא עובד עם כל התעשיות ונחשף לצרכים של כולן. אנחנו יודעים לגשר על הפערים בין התעשיות השונות ומחברים ביניהם. בקרוב נקיים מפגשים לתעשיית המזון עם חברות הייטק מהתחום כדי שייחשפו לשינויים ולחדשנות וזאת כדי לבחון אימוץ של הטכנולוגיות השונות. את המפגשים האלו אנו נרחיב לכל התעשיות שאנו עובדים איתן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות