אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת ברלין

"הרחפנים יפעלו בערים הרבה לפני הרכב החכם"

רן קראוס, מנכ"ל ומייסד חברת אירובוטיקס, דיבר בוועידת WeTechBerlin של "כלכליסט": "יש לנו את הכלי הטוב ביותר לדיגיטציה של הערים החכמות"

19.02.2019, 16:18 | מאיר אורבך, ברלין

רן קראוס, מנכ"ל ומייסד חברת אירובוטיקס, לא מאמין גדול ברחפנים שיביאו משלוחים לבתים אבל חושב שמהר מאוד נראה רחפנים בערים שמסייעים להתפתחות שלהן. בפתח דבריו בוועידת WeTechBerlin של "כלכליסט", שנערכת בברלין היום (ג'), אמר קראוס שכיום איירובוטיקס ממוקמת בשלושה אזורים בעולם: ישראל, ארצות הברית ואוסטרליה."יש לנו לקוחות מרכזיים בכל אחת מהמדינות, עם אינטל בישראל ו-BHP, שהיא ענקית המכרות הגדולה בעולם".

קראו עוד בכלכליסט

רן קראוס, צילום: אוראל כהן רן קראוס | צילום: אוראל כהן רן קראוס, צילום: אוראל כהן

"רצינו ליצור מערכת רחפנים אוטומטית ראשונה בעולם. לקח לפתח אותה יותר מ-4 שנים וקבלנו אישור ראשון מרשויות התעופה לעוף לבד בשלוש המדינות שבהן אנחנו פועלים. יש לנו מערכת שמשגרת את הרחפן. המערכת שלנו לא רק משגרת את הרחפן אלא גם יכולה להחליף חיישנים וסוללות ומאפשרים באמצעות החיישנים".

כיום עובדת החברה בעיקר עם מכרות ומפעלים אבל החזון הגדול של החברה הוא ערים חכמות: "יש לנו את הכלי הטוב ביותר לדיגיטציה של הערים החכמות. יש אתגר גדול מאוד בתפיסה של מרחבים ציבוריים, האתגר הגדול ביותר הוא לתפוס את המידע וליצור את התמונה של השטח. באמצעות המערכת שלנו אנחנו מסוגלים ליצור תמונה של העיר בכל יום מחדש. לעקוב אחר עבירות בניה, עבירות בטיחות, שינויים בתשתיות ועוד".

אני לא מאמין במשלוחים של חבילות ולא מאמין בצבא של רחפנים שעפים בערים אבל אני כן רואה רחפנים שיטוסו בערים וזה יקרה הרבה יותר מהר מהרכב האוטונומי. אנשים יקבלו רחפנים שטסים מעליהם בעיר אם יבינו שיש להם ערך אמיתי מזה. ככה לדוגמא רחפן שמטפל במקרי חירום".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות