אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאגת הקואופ: זול ובגדול תודיע עד מחר האם היא נסוגה מבקשתה לפסול את הצעת רמי לוי צילום: עומר מסינגר

פרסום ראשון

סאגת הקואופ: זול ובגדול תודיע עד מחר האם היא נסוגה מבקשתה לפסול את הצעת רמי לוי

בית המשפט העניק לרשת הארכה של יום; רשת רמי לוי ורשת זול ובגדול קיבלו את אישור הממונה על התחרות לרכישת רשת הקו-אופ בכפוף להחרגת סניפים. בתוך כך: עובדי קו-אופ מאיימים בשביתה

19.02.2019, 16:02 | ליטל דוברוביצקי

רשת זול ובגדול קיבלה היום (ג') ארכה מבית המשפט המחוזי בירושלים להודיע עד מחר בבוקר האם היא נסוגה מבקשתה לפסול את הצעת רמי לוי לרכישת הקו אופ.

קראו עוד בכלכליסט

סניף קואופ בירושלים, צילום: אוראל כהן סניף קואופ בירושלים | צילום: אוראל כהן סניף קואופ בירושלים, צילום: אוראל כהן

זול ובגדול היתה אמורה היום להודיע סופית לבית המשפט מהי החלטתה, אולם היום הגישה לבית המשפט, באמצעות עו"ד יוסף וקנין ועו"ד משה אביקם, הודעה במסגרתה ציינה כי "בשל התפתחות משמעותית שיכול ותייתר את ההתדיינות בבקשה לפסילת הצעתו של רמי לוי, אשר מטבע הדברים לא ניתן לפרט אותה כול עוד לא גובשה סופית, יתבקש בית משפט ליתן לזול ובגדול אורכה קצרה עד מחר להגיש את עמדתה. ככול ובית המשפט לא ייעתר לבקשת האורכה מתכבדת זול ובגדול להודיע כי היא עומדת על בקשת הפסילה". השופט אלכסנדר רון אישר לזול ובגדול להגיש תגובתה עד מחר.

בסוף השבוע שעבר פורסם בכלכליסט כי גם רשת רמי לוי וגם רשת זול ובגדול קיבלו את אישור הממונה על התחרות לרכישת רשת הקו-אופ בכפוף להחרגת סניפים. מתמודדת נוספת רלוונטית היא מחסני השוק, שהצעתה ניתנת לאישור מהיר של הממונה על התחרות.

נאמני הקו-אופ, שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב, ציינו במסגרת דו"ח שלישי שהגישו ביום שישי לבית המשפט המחוזי בירושלים באמצעות עו"ד שי גליקמן כי "הליך מכירת הפעילות כלל שני סיבובים של הצעות, כשבסופו של דבר ישנן 3 הצעות רלבנטיות - הצעת רמי לוי (163 מיליון שקל), זול ובגדול (153 מיליון שקל) ומחסני השוק (138 מיליון שקל)".

בתוך כך, עובדי רשת קו-אופ מאיימים בשביתה, אם המשא ומתן עם המציעים השונים לא יתקדם לעבר חתימת הסכם קיבוצי - כך נודע לכלכליסט. את העובדים מייצגים עוה"ד אלון וגלילה הורנשטיין וההסתדרות.

אורי צרפי, יו"ר ועד עובדי קואופ, מסר: "בימים האחרונים נפגשנו עם הרוכשים הפוטנציאלים אך לצערי הרוכשים גוררים רגליהם ונמנעים מלהתחייב לחתום על הסכם קיבוצי עם עובדי הרשת. אנחנו קוראים לנאמנים לשמור על זכויות העובדים ולפעול מול הרוכשים בדחיפות בעניין הזה. לא נאפשר לאף רוכש לרכוש את הרשת מבלי שיחתם הסכם קיבוצי עם העובדים. אנחנו מכירים את התנאים הנוראים לעובדים שנהוגים בחלק מרשתות הקמעונאות ולא נאפשר התעמרות בעובדי הרשת שלנו. אם לא יחתם עם אחד הרכשים הסכם קיבוצי היום, נשבית את הרשת מחר עד שהרוכשים הפוטנציאלים התעשתו וישובו לדבר עם נציגי העובדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות