אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה ורשות המסים פשטו על "עיר רכבי היוקרה" בצפון

המשטרה ורשות המסים פשטו על "עיר רכבי היוקרה" בצפון

חוקרי המשטרה ורשות המסים פשטו על מגרשים בירכא ובכפר יאסיף בחשד לזיוף נתוני רכב ועבירות מס; לפני כשנה נחשף ב"כלכליסט" כי יבואני רכבי יוקרה מוכרים מכוניות לסוחרי הרכב בצפון כ"יד ראשונה אפס קילומטרים", ואלה מוכרים ללקוחות כיד שנייה

19.02.2019, 22:03 | תומר הדר

כוחות משטרה וחוקרים מטעם רשות המסים פשטו היום (ג') על "עיר רכבי היוקרה" בירכא ובכפר יאסיף, כך נודע ל"כלכליסט". לדברי גורמים המקורבים למשטרה, הפשיטה בוצעה בגין חשד לזיוף נתוני רכבים, כמו גם לעבירות מס.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף ב"כלכליסט" לפני כשנה, במהלך השנים האחרונות בחרו לא מעט יבואנים גדולים של רכבי יוקרה להעביר מלאים בני מאות מכוניות, כל אחת בשווי מאות אלפי שקלים ואף לעתים מיליוני שקלים, לידי סוחרי רכב גדולים בכפר יאסיף. מכוניות אלו נמכרו לסוחרי הרכב כמכוניות "יד ראשונה אפס קילומטרים". הלקוח שרוכש את הרכב מהסוחר נחשב ליד שנייה ומקבל לפיכך הנחה. בנוסף, אזור הצפון הפך למוקד פעילות של סוכני יבוא אישי המתמחים במכוניות על - כלומר במכוניות כדוגמת למבורגיני ומקלארן.

הצפון הפרוע של מכוניות היוקרה כך מגדילים היבואנים את המכירות נסיעה של שעה וחצי מאולמות התצוגה הממוזגים של יבואני מכוניות היוקרה אל מגרשי הרכב בצפון הארץ מזכה בהנחה של עשרות אלפי שקלים על אאודי, מרצדס או ב.מ.וו חדשות מהניילונים תומר הדר, 54 תגובותלכתבה המלאה

בתחקיר "כלכליסט" התברר שהיבואנים שמוכרים את המכוניות במרכז, שמחים לתת גב לתופעה ואף מגדילים לעשות. בסיור שערכנו בין מגרשי מכירה באיזור כפר יאסיף גילינו מכוניות יוקרה שלא קיבלו אפילו מספר רישוי. כלומר, יבואן הרכב רשם את הרכב על שם המגרש ואפילו לא הצמיד לרכב מספר רישוי. כאשר הרכב נמכר ללקוח, המגרש ירשום את המכונית על שמו. אם ממש לוחצים, אפשר גם להזמין ולקבל רכב שלא נרשם על שם הסוחר כלל, בדיוק כמו באולם התצוגה. מבחינה חוקית, אין כל מניעה להעביר רכבים שטרם נרשמו לסוחר. עם זאת, ייתכן שמי שרוכש רכב יוקרה חדיש באולם מצוחצח תחת מסכי LCD לא ישמח לדעת שרכב זהה לחלוטין נמכר במגרש מכוניות תחת שמש קופחת במחיר שעשוי להיות יותר אטרקטיבי.

לדברי גורמים ששהו היום בכפר יאסיף, כוחות המשטרה התמקדו במספר מגרשי רכב גדולים המתמחים במכוניות יוקרה. לפי עדויות של עדים לפשיטה, בין היתר התמקדו החוקרים בבדיקה של מכוניות על, קרי מכוניות ספורט בשווי מיליוני שקלים המסוגלות להגיע למהירויות של מעל 300 קמ"ש.

היקף התופעה, במסגרתה יבואני רכבי היוקרה מעבירים מכוניות צפונה לצורך "מכירה שקטה" צמח בשנים האחרונות משמעותית. להערכות גורמים בענף, היקף מכירת מכוניות היוקרה החדשות הרחק מאולמות התצוגה של יבואני הרכב מגיע כיום לכ־20% מהשוק.

למבורגיני למבורגיני למבורגיני

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

52 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

50.
בצפון..
אתה רואה מלא ערבים עם מכוניות יוקרה ששוויה מעל חצי מיליון שח. מנכלים של חברה מצליחה הם ממש לא ,ולא צריך להיות חכם כדי להבין שזה מסמים. נשק .זונות. הלוואות וכו... המשטרה גם יודעת שמכוניות כאלו קונים העשרים שעשו את הונם בצורה חוקית דוגמת אייל גולן.אבל כשאתה רואה ערבי עם מכונית מעל חצי מיליון ושיש לו עסק להבנת כספים (שטיפת מכוניות .מגרש מכוניות .וכו...) פה צריך להידלק נורה אדומה אבל נוח להם להעלים עין בכפרים של הערבים .
אחד ששמע  |  21.02.19
49.
רכבים.יבוא
הקומבינות רק יגדלו..המחירים בארץ גבוהים ב125%מארהב למשל...מדינה שרמוטה איש עשיר יחסוך על רכב יבןא אישי ששווה כאן 800000אלף ישלם עליו 600-650אלף שח גג.. ואנחנו נמשיך לשלם על רכב ממוצע חדש 120אלף...לעגלהלעומת מה שתיקנו בארהב באותו הסכום..מדינה שרמוטה תורידו מיסוי לרכב חדש..ל40-50%ותגבילו במיסוי רכבים שעלותם כאן מעל 300000אלף תעלו מיסוי ל100%...ככה העם יסע במכוניות בטוחות.. והעשיר יחשוב פעמיים אם לקנות רכב יןקרה... מדינה של טומטומים
איל  |  21.02.19
לכל התגובות