אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק במתקפה על Airbnb: הוציאה צו המחייב את החברה למסור מידע על המשכירים צילום: שאטרסטוק

ניו יורק במתקפה על Airbnb: הוציאה צו המחייב את החברה למסור מידע על המשכירים

העירייה דורשת מחברת שיתוף הדירות להעביר מידע על קרוב ל-20 אלף דירות להשכרה באזור, כדי לוודא שהמארחים המקומיים לא מפרים את החוקים נגד השכרה לטווח קצר

20.02.2019, 09:39 | שירות כלכליסט
עיריית ניו יורק הוציאה צו נגד Airbnb המחייב את חברת שיתוף הדירות להעביר מידע על קרוב ל-20 אלף דירות להשכרה באזור, וזאת כדי לוודא שהמארחים המקומיים לא מפרים את החוקים נגד השכרה לטווח קצר. "אם הדירה שלכם מושכרת בכל יום, זו כבר לא דירה אלא עסק", הסביר ראש העיר ביל דה בלאזיו בריאיון לתחנת הטלוויזיה NY1. "זה הולך תחת הקטגוריה: אם אין לכם מה להסתיר, אז למה אתם לא משתפים את המידע?", הוסיף. "אם ב- Airbnb מאמינים שכל האנשים שהם עובדים איתם פועלים כשורה, אז אין סיבה שלא תהיה שקיפות".

קראו עוד בכלכליסט

צו דומה הוצא גם לאתר השכרת בתי נופש, HomeAway. הצווים כוללים בקשות לקבלת מידע על המשכירים, כולל כתובות, שמות, היקף ההזמנות והכסף שהרוויחו.

הצעד הזה מגיע לאחר שמאז 2016 זה לא חוקי בניו יורק להשכיר דירות שלמות ב- Airbnb ובאתרים דומים לתקופה של פחות מ-30 יום. החוק נועד להילחם באנשים שהפכו את הבתים שלהם לבתי מלון אך מכיוון שהבית לא מוצע להשכרה נמנעות מהעיר הכנסות ממסים.

אפליקציית Airbnb, צילום: שאטרסטוק אפליקציית Airbnb | צילום: שאטרסטוק אפליקציית Airbnb, צילום: שאטרסטוק

בתגובה לצו, שלח כריס ליהני, שעומד בראש חטיבת המדיניות העולמית של החברה, מכתב לדה בלאזיו. לדבריו, החברה עובדת עם מעל 500 רשויות ברחבי העולם על נושאי חוקים ושיתוף מידע. "זה לא סוד שאנחנו תומכים קולניים של הגישה הזו בניו יורק סיטי – בצורת רגולציות מקיפות ואפקטיביות שיספקו הגנות למארחים בעיר ויבהירו את החוקים הנוגעים לאבטחה, מסים והאכיפה נגד אותם אנשים שמנצלים לרעה את הפלטפורמה שלנו כדי להפעיל מלונות לא חוקיים", כתב ליהני.

עוד הוסיף כי החברה מפעילה תוכנית משל עצמה בערים כמו סן פרנסיסקו, פורטנלנד וניו יורק שמטרתה למנוע מאנשים להציע ולקדם מספר נכסים בפלטפורמה. "הצענו לעיריית ניו יורק לעבוד בשיתוף פעולה כדי להגביר את האכיפה ולהרחיק את בעלי הנכסים המרובים שמנסים לעקוף את המדיניות שלנו. ההצעה לא התקבלה, אבל אנחנו עדיין עומדים מאחוריה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מדוע בתא לא מיישמים גם את הרעיון כי
לא יתכן שחמי תא מושכרת לתיירים בלי ארנונה לעסקים בלי פיקוח בלי מיסים בלי מעמ. ולא רק זה. אין דירות בתא להשכרה רק לתקופות קצרות ורק לתיירים דיירים מתלוננים על רעש סמים זונות. הפכו את תא למקום מגעיל ראש העיר שם זין שר הפנים עסוק בשלו אין דין ואין דיין מקווה שאחרי הבחירות יבחר שר פנים נורמלי ישראלי ישר שיעשה סדר במדינה
אבי  |  23.02.19