אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרגולטור הרומני לא נתן היתר שליטה לקונה - לאומי רומניה שוב על המדף צילום: DLD

הרגולטור הרומני לא נתן היתר שליטה לקונה - לאומי רומניה שוב על המדף

בנק לאומי מנסה כבר תקופה למכור את החזקותיו בשלוחה הרומנית. בעקבות נפילת העסקה עם קרן Argo מנהל הבנק מגעים עם רוכש פוטנצייאלי חדש

20.02.2019, 10:59 | רחלי בינדמן

בנק לאומי מחפש קונה חדש לבנק לאומי רומניה - לאחר שהתנאים המתלים להשלמת עסקת מכירת הפעילות לקרן Argo לא התקיימו. התנאי המתלה המרכזי שלא התקבל והפיל את העסקה הוא קבלת היתר שליטה לקונה מצד הרגולטור הרומני.  

קראו עוד בכלכליסט

דבר העסקה דווח לראשונה ביוני 2018. מבירורים שערך בנק לאומי מול הבנק המרכזי ברומניה עולה שלא ניתן לדעת האם היתר כאמור צפוי להתקבל ומה משך הזמן שיידרש. בעקבות זאת הודיע לאומי ל-ARGO על פקיעת ההסכם. 

לאומי בוחן עתה התקשרות עם גורם אחר למכירת אחזקותיו בלאומי רומניה - הבנק קיבל הצעות ממספר גורמים שעם אחד מהם החליט הבנק להתקדם במו"מ. לאותו גורם ניתנה אפשרות לבצע בדיקת נאותות וכן ניתנה לאותו גורם תקופת בלעדיות להתקשרות בהסכם.

בשנים האחרונות סגרו הבנקים הגדולים פעילויות לא רווחיות בשלוחות שלהם מעבר לים (למעט בארה"ב), זאת בין היתר נוכח לחצים שמפעיל גם הרגולטור המקומי - הפיקוח על הבנקים -  בין היתר על רקע חקירות פרשות המס של חלק מהבנקים המקומיים על ידי רשויות המס האמריקאיות. 

רקפת רוסק עמינח מנכ"לית לאומי , צילום: יוסי זליגר רקפת רוסק עמינח מנכ"לית לאומי | צילום: יוסי זליגר רקפת רוסק עמינח מנכ"לית לאומי , צילום: יוסי זליגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות