אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הונה של אופרה ווינפרי נחתך ביותר מחצי מיליארד דולר תוך 8 חודשים

הונה של אופרה ווינפרי נחתך ביותר מחצי מיליארד דולר תוך 8 חודשים

מניית חברת ההרזיה WW, בה מחזיקה ווינפרי ב-11%, איבדה יותר מ-70% מהשווי שלה מאז יוני 2018 - בין היתר בשל שינוי אסטרטגיה של החברה והתחזקות של המתחרים. ההפסד עלול להתעצם בעקבות אזהרה שפרסם ג'יי.פי.מורגן

20.02.2019, 13:11 | שירות כלכליסט

הונה של אופרה ווינפרי הצטמק בשמונה החודשים האחרונים ב-560 מיליון דולר - הפסד שעלול להתרחב אף יותר בעקבות אזהרה שפרסם ג'יי.פי.מורגן על מניית WW – שמה החדש של חברת "שומרי משקל" בה יש לווינפרי אחזקות.

קראו עוד בכלכליסט

אופרה ווינפרי בטקס פרסי גלובוס הזהב 2018, צילום: איי אף פי אופרה ווינפרי בטקס פרסי גלובוס הזהב 2018 | צילום: איי אף פי אופרה ווינפרי בטקס פרסי גלובוס הזהב 2018, צילום: איי אף פי

   

מניית חברת ההרזיה איבדה 71.5% מהשווי שלה מאז ה-20 ביוני 2018, אז סגרה במחיר שיא של 103.09 דולר. כיום היא נסחרת בסביבות 27.10 דולר. וינפרי היא בעלת המניות השנייה בגודלה בחברה, ומחזיקה ב-7.5 מיליון מניות המייצגות 11% מכלל מניות החברה הנסחרות, כך על פי מסמכים שהגישה לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). כשהמניה נסחרה בשיאה שווי האחזקה של וינפרי עמד על 776 מיליון דולר, אולם במחיר הנוכחי אחזקתה שווה 221 מיליון דולר בלבד.

עם זאת, מצבה של וינפרי עדיין לא עגום: האחזקה בכל זאת שווה כיום 170 מיליון דולר יותר מכפי שהייתה שווה כשרכשה אותה ב-2015. בנוסף, היא הרוויחה 126 מיליון דולר כשמכרה מניות בתחילת מרץ 2018.

בשומרי משקל הכריזו בספטמבר האחרון על שינוי השם ל-WW ועל שינוי ההתמקדות לתחום הבריאות במקום דיאטות, אולם בינתיים לא נראה שהמהלכים הוכיחו את עצמם: מאז השינוי המניה נפלה ב-58%, בעוד שמדד S&P 500 נחלש ב-5%. זו אחת הסיבות לכך שהאנליסטים בג'יי.פי.מורגן הורידו את דירוג המניה ל-underweight. סיבות נוספות כוללות את הירידה במספר המשתמשים באפליקציה של החברה, והתחזקות של המתחרים נום ודיאט דוקטור.

נכון לעכשיו ההון של ווינפרי בת ה-65 עומד על 2.5 מיליארד דולר. בשיאה היתה שווה כוכבת הטלוויזיה יותר מ-3 מיליארד דולר.

 אופרה ווינפרי, צילום: גטי אימג אופרה ווינפרי | צילום: גטי אימג'ס  אופרה ווינפרי, צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
למגיב 20, אפשר לומר על אופרה הרבה דברים - פקה פקה
ומגדל שן הם לא אחד מהם. האישה הגיעה מכלום, ממינוס 100, משום מקום. אישה שחורה ממשפחה ענייה, עברה אונס והפלה בגיל שבו ילדות אחרות עדיין משחקות קלאס, נטולת קשרים, בנתה עצמה מאפס. נשים עם רקע דומה לשלה נופלות לסמים, לזנות, מאבדות את השפיות ואת האיזון הנפשי, אפילו מתאבדות במקרים מסוימים. היא, לעומת זאת, מצאה חוזק בעצמה, האמינה בעצמה, עבדה קשה, התקדמה והשתמשה בעמדה שלה כדי לתת כוח, לעזור ולהחדיר מוטיבציה במיליוני אנשים. היא קיבלה קקה בילדות והפכה את זה לזהב, שאותו היא לא שומרת לעצמה בלבד בניגוד להרבה עשירים נרקיסיסטים ואגו-מניאקים, אלא משתפת, תורמת, מקדמת מטרות ראויות, מעניקה השראה להמוני אנשים להפוך לגרסה הכי טובה של עצמם. אז מי הפקה פקה פה? היא או שמא קשקשני מקלדת?
אני  |  21.02.19
26.
תגיד לי חיים
אתה בכלל קראת אי פעם בחייך על אופרה ווינפרי, מאילו פחי אשפה היא הגיעה, אילו טראומות היא עברה בילדותה ,איך הייתה צריכה להביא ליידי ביטוי את כישרונה כדי להצליח ? אופרה היא האנדרדוג. הענייה המוכה מהשכונה חסרת הפריווילגיות. מפתיע אותי שאתה מדבר על פקה פקה. בטח כל הידע שלך על ווינפרי מסתכם בתוכנית הריאליטי שלה, הא?
הצבע ארגמן  |  21.02.19
לכל התגובות