אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: עו"ד יוסי שגב ישלם מס על שירותים משפטיים בסכסוך הירושה במשפחת אייזנברג צילום: אוראל כהן

סופית: עו"ד יוסי שגב ישלם מס על שירותים משפטיים בסכסוך הירושה במשפחת אייזנברג

ביהמ"ש העליון דחה את ערעורו של שגב על החלטת המחוזי לפיה עליו לשלם מע"מ על שכר טרחה של כ-15 מיליון שקל עבור השירותים שנתן ב-2003 במסגרת הטיפול בעיזבון של המיליאדר המנוח שאול אייזנברג

20.02.2019, 16:48 | עמרי מילמן ותומר גנון

בית המשפט העליון דחה היום (ד') את הערעור שהגיש עו"ד יוסי שגב נגד החלטת בית המשפט המחוזי המחייבת אותו לשלם מע"מ (שעמד אז על 18%) על שכר טרחה של כ-15 מיליון שקל (כ-3 מיליון דולר) עבור השירותים שנתן ב-2003 במסגרת הטיפול בעיזבון של המיליאדר המנוח שאול אייזנברג, שנפטר ב-1997.

קראו עוד בכלכליסט

התשלום הגיע מאלמנתו של המיליארדר, שמתגוררת ביפן, ולכן טען שגב כי מאחר והיא תושבת חוץ עליו לשלם מע"מ בשיעור 0%. אולם רשות המסים טענה כי בפועל השירות ניתן לביתם של הזוג, ליז הרדי , שמרכז חייה היה בישראל במשך אותה תקופה (הרדי נפטרה מאז), ואמה רק שילמה על אותם שירותים.

עו"ד יוסי שגב, צילום: אוראל כהן עו"ד יוסי שגב | צילום: אוראל כהן עו"ד יוסי שגב, צילום: אוראל כהן

שאול אייזנברג המנוח, צילום: מיכאל קרמר שאול אייזנברג המנוח | צילום: מיכאל קרמר שאול אייזנברג המנוח, צילום: מיכאל קרמר

במקביל להליך האזרחי שהחל ב-2008 פתחה רשות המסים בהליך פלילי נגד שגב ב-2010 בגין מסירת ידיעה כוזבת או דו"ח או מסמך אחר אשר כוללים ידיעה כוזבת בנסיבות מחמירות. בהליך הפלילי הפסיד לפני שנתיים שגב לאחר שטענותיו נדחו. אולם עוד לפני כן עתר לעליון על פסק הדין האזרחי שניתן ב-2016 במחוזי, שם, לטענתו, נעשה שימוש בראיות מההליך הפלילי.

כאמור, העליון דחה את הטענות של שגב והשאיר את פסק הדין של השופטת מיכל אגמון גונן על כנה לפיו הוא יידרש לשלם את תשלום המע"מ המלא. העליון חייב את שגב גם בהוצאות המשפט בסך של 40 אלף שקל (זאת לאחר שגם המחוזי השית עליו הוצאות שכר טרחה של 75 אלף שקל)

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
רגע..צריך לחשוב..מאיפוא אביא את הכסף:
ביאכטה אני לא נוגע..זו אהבתי הגדולה..כמובן שלא אמכור את אחד מנכסי הנדלן הרבים שלי..נראה שלא כדאי גם לגעת באומנות..אז מה אעשה? נו טוב אשלם מהחשבון בבנק..אבל אנסה למשוך קצת כי אני מקבל ריבית על ה 11 מ שקל שאני צריך לשלם..אגיש בקשה לפרוס את החוב למעמ בתשלומים..עד שידונו בבקשה אצבור עוד כמה לירות נוסף למאות המליונים היושבים בבנק..ועכשיו צריך לחשוב את מי אני יכול לתבוע בגין התשלום למעמ שהושת עלי..
יוסי  |  24.02.19
לכל התגובות