אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ב.מ.וו תפתח מרכז חדשנות בישראל צילום: יצרן

פרסום ראשון

ב.מ.וו תפתח מרכז חדשנות בישראל

במרכז יפעל צוות שיורכב ממומחים ממגוון תחומים ויקדם שיתופי פעולה עם סטארט-אפים ישראליים; דירקטור בב.מ.וו: "בתל אביב מתקיימת סצינת סטארט-אפים צומחת מהמהירות בעולם, במיוחד בתחומים המשמעותיים לעתיד של רכבים אוטונומיים וקישוריות"

20.02.2019, 17:32 | אמיתי גזית ותומר הדר

ב.מ.וו צפויה להודיע בימים הקרובים על פתיחת מרכז חדשנות בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

מרכז החדשנות של ב.מ.וו יהיה החמישי בעולם ויצטרף למרכזי חדשנות במינכן ובארה"ב. הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה במינכן מלווה את החברה בשנים האחרונות מתוך מטרה שזו תגדיל את השקעותיה בישראל.

בעוד שדיימלר בנץ ולג'נרל מוטורס, המחזיקות בישראל במעבדות ובמרכזי פיתוח, מרכז החדשנות של ב.מ.וו יעסוק באיתור טכנולוגיה אך לא בפיתוחה. כיום רנו, וולוו ויצרניות נוספות מחזיקות במרכזי חדשנות בישראל. המרכז צפוי לשתף פעולה בין היתר עם מוסדות אקדמיים בישראל. יש להדגיש כי ב.מ.וו העולמית משתפת כבר כיום פעולה עם מספר חברות ישראליות כדוגמת מובילאיי, בכל הקשור בסייבר ובנהיגה אוטונומית.

רכב ב.מ.וו X2, צילום: בלומברג רכב ב.מ.וו X2 | צילום: בלומברג רכב ב.מ.וו X2, צילום: בלומברג

השר אלי כהן, צילום: אופיר אייבי השר אלי כהן | צילום: אופיר אייבי השר אלי כהן, צילום: אופיר אייבי

במרכז שיוקם יפעל צוות שיורכב ממומחים ממגוון תחומים ויקדם שיתופי פעולה עם סטארט-אפים ישראליים. המשרד יבצע סקאוטינג וזיהוי טכנולוגיות מקומיות ויקדם בחברה מגמות חדשנות הרלוונטיות ל-ב.מ.וו. הצוות צפוי לקיים קשר עם מגוון רחב של חברות טכנולוגיות המבוססות בישראל, ויפעל גם לקדם פרוייקטי מחקר משותפים עם אוניברסיטאות ישראליות. קבוצת ב.מ.וו משתפת פעולה עם חברות ישראליות ממגוון סקטורים טכנולוגיים מזה מספר שנים. פתיחת נוכחות קבועה בישראל היא עליית מדרגה והעמקת הפעילות של הקבוצה בישראל.

"בתל אביב מתקיימת סצינת סטארט-אפים צומחת מהמהירות בעולם, במיוחד בתחומים המשמעותיים לעתיד של רכבים אוטונומיים וקישוריות", הסביר חבר הדירקטוריון של ב.מ.וו, קלאוס פרוליך, "על ידי פתיחת נוכחות קבועה בתל אביב, נבטיח גישה מהירה עוד יותר למגמות וטכנולוגיות רלוונטיות, בין אם דרך חברות סטארטאפ או אוניברסיטאות".

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "תחום התחבורה החכמה נמנה על התעשיות הצומחות בעולם ואין ספק שפתיחת מרכז מחקר ופיתוח של חברת ב.מ.וו כאן בישראל, היא הבעת אמון בתעשיית הסטארט-אפים הישראלית". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות