אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייסקיור גייסה רק 3.54 מיליון שקל - כשליש מהסכום המתוכנן צילום: זהר שחר

אייסקיור גייסה רק 3.54 מיליון שקל - כשליש מהסכום המתוכנן

כמחצית מסכום הגיוס הגיע מבעל השליטה הסיני. גורמים בשוק ההון: "העסקה כנראה לא תומחרה נכון. בחברה לא רצו להתפשר על המחיר ולכן לא הצליחו לגייס יותר"

20.02.2019, 21:20 | צלי גרינברג

חברת המיכשור הרפואי אייסקיור, המפתחת מכשיר לחיסול ממוקד של תאים סרטניים בגוף באמצעות טכנולוגיית קירור עם חנקן נוזלי, גייסה בהנפקת מניותיה הערב (ד') 3.54 מיליון שקל, מתוך 8.8 מיליון שקל אותם ביקשה לגייס.

קראו עוד בכלכליסט

חצי מסכום הגיוס הגיע מבעל השליטה בחברה, המיליארד הסיני ויק לי המחזיק ב-62.55% ממניותיה. גורמים בשוק ההון מסרו ל"כלכליסט", כי "העסקה כנראה לא תומחרה נכון. בחברה לא רצו להתפשר על המחיר ולכן לא הצליחו לגייס יותר". רוסאריו קפיטל חיתום הובילו את ההנפקה.

החברה ביקשה לגייס 8.8 מיליון שקל עבור 10% ממניותיה, המבטאים שווי שוק של 88 מיליון שקל, המהווה הנחה של כ-12% על שווי החברה עם פתיחת יום המסחר שעמד על 100 מיליון שקל. כחמישית מסכום הגיוס המבוקש, בגובה 1.8 מיליון שקל, אמור היה להתקבל מויק לי, בעל השליטה בחברה.

החברה דיווחה בתשקיף לקראת ההנפקה על עלייה של 68% במכירותיה לגובה 4 מיליון שקל במהלך שנת 2018, לעומת 2.7 מיליון שקל במהלך 2017. החברה הציגה בדוחותיה הכספיים האחרונים לרבעון השלישי של 2018, כי שווי הנכסים שברשותה עומדים על 22.5 מיליון שקל, כאשר 15.793 מיליון שקל הם מזומנים הנמצאים בקופתה.

רון מירון, מנכ"ל אייסיקיור, צילום: זהר שחר רון מירון, מנכ"ל אייסיקיור | צילום: זהר שחר רון מירון, מנכ"ל אייסיקיור, צילום: זהר שחר

החברה גם דיווחה על הפסד של 9.53 מיליון שקל לתשעת החודשים הראשונים של 2018, שהם כ-2 מיליון שקל יותר מההפסד שלה לשנת 2017, שעמד על 7.5 מיליון שקל. אייסקיור גם דיווחה לאחרונה על הסכם שחתמה לשיווק מכשיריה בספרד ובפורטוגל, ממנו היא צפויה להכניס כ-400 אלף דולר כבר ב-2019, וכי ההסכם הוא ל-5 שנים.

גורמים בשוק ההון מסרו הבוקר ל"כלכליסט", כי בכוונת החברה להשתמש בכסף שתגייס לקדם את איסוף המידע הקליני שלה, לתמוך בחיזוק השיווק והמכירות על ידי הוספת עובדים, להמשיך לקדם את תחום הפיתוח, ולהרחיב את אחיזתה בעולם. מכירות החברה מתמקדות כיום ביפן, אוסטרליה, ארה"ב ומדינות באירופה. החברה גם הגישה בקשה לאישור FDA לטיפול בגידול סרטני בשד על ידי המכשיר ופועלת לקבלת כיסוי רפואי מחברות הביטוח האמריקניות עבור הטיפול.

יו"ר החברה הוא רון מירון, לשעבר מנכ"ל טבע ישראל, שהצטרף לחברה בתחילת דצמבר 2017, כשהחברה נסחרה לפי שווי של 24 מיליון שקל.

מהחברה נמסר בתגובה, כי "אייסקיור מודה למשקיעים ולבעל השליטה על אמונם בחברה. הגיוס הנוכחי וקופת המזומנים הקיימת בחברה מאפשרים לממש את התוכנית העסקית מתוך מטרה להציג שנת שיא נוספת גם בשנה הקרובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות