אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחילת השנה: הדולר ירד ב-3.5% מול השקל, היורו ב-4.4% צילום: שאטרסטוק

מתחילת השנה: הדולר ירד ב-3.5% מול השקל, היורו ב-4.4%

המטבע האמריקאי ננעל היום ביציבות מול השקל ושערו היציג נקבע על 3.62. היורו עלה ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 4.1 שקלים; מזרחי טפחות: "העמדה שהבנק המרכזי האמרקיאי נוקט היום נוחה לשווקים"

21.02.2019, 16:10 | כתבי שוק ההון

הדולר ממשיך במסעו כלפי מטה: המטבע האמריקאי, שפתח את שנת 2019 ברמות של 3.70 שקלים, ירד השבוע ב-0.7% לרמה של 3.617 שקלים - ירידה של 3.5% מתחילת השנה. היום שמר המטבע על יציבות.

קראו עוד בכלכליסט

היורו, שירד ב-4.4% מול השקל מתחילת 2019, התחזק היום ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 4.106 שקלים. 

 

המסחר בשוק המט"ח מתנהל על רקע פרסומם אמש של הפרוטוקולים של החלטת הריבית של הפד מינואר שבה הוחלט להשאיר אותה ללא שינוי. מהפרוטוקלים עולה כי בכירי הפד נחצו לשני מחנות - האחד סבור כי יש להעלות את הריבית רק אם שיעור האינפלציה יהיה גבוה מהתחזית; והשני סבור כי יהיה צורך להעלות את הריבית אם הכלכלה האמריקאית תתרחב בהתאם לתחזיות.

יו"ר הפד ג יו"ר הפד ג'רום פאוול | צילום: AP יו"ר הפד ג

"העמדה שהפד נוקט היום נוחה לשווקים"

כמו כן, בבנק המרכזי סבורים כי נרשמה עלייה באי הוודאות לגבי צמיחת המשק האמריקאי השנה, וכי נרשמה הרעה בסנטימנט הצרכנים והעסקים. גם השבתת הממשל ומלחמת הסחר תרמו לאי ודאות.

"בסך הכול, הקו החדש, הסבלני יותר בכל הקשור לתוואי הריבית, וההדגשה של מדיניות ה "wait and see" לנתונים הכלכליים הבאים, נשאו חן בעיני המשקיעים", כך אמר הכלכלן הראשי של בנק מזרחי טפחות רונן מנחם בהתייחסותו לפרסום הפרוטוקולים.

יש לציין, הוא אומר, "כי התרשומת לא התעלמה מגורמי הסיכון השונים, לרבות סימני האטה לכלכלה הגלובלית, השלכות ה-Brexit ומתכונתו, והאפשרות שהצדדים לשיחות לא יפתרו את המחלוקות ביניהם, אך ל-Fed יכולת להתאים את קצב צמצום המאזן שלו (קרי להגדיל לאט יותר את היצע איגרות החוב) במידת הצורך, מה שיאפשר לו גמישות".

"גמישות נוספת ניכרת ביכולתו של ה-Fed להגיב למסרים שהעבירו אליו השווקים לאחר גל הירידות האחרון", הוסיף.

מנגד, לדבריו, "נקודה בעייתית, שעלתה מהדברים, הנה שניכר של-Fed אין כיום אג'נדה ברורה לגבי המשך תוואי הריבית והוא יישב על הגדר בתקופה הקרובה; במצב דברים זה, יקשה יותר על השווקים לנחש את תגובתו אם יתפרסמו נתונים מפתיעים, כגון מדד מחירים לצרכן גבוה/נמוך משמעותית מהצפי, מה שיגרור תנודתיות גבוהה מהרגיל במצבים כאלו".

"בשורה התחתונה, העמדה שה-Fed נוקט היום נוחה לשווקים; המעבר לגישה סבלנית מאותת להם כי לא יופתעו וייגררו לירידות חדות ולקפיצה של מדדי הסיכון בהמשך השנה", סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
שטויות השקל הוא המטבע החזק בעולם ובצדק
ישראל היא אור לגווים מעצמה אזורית אחרי הבחירות יכנסו לכאן השקעות ענק הגז מתחנן לצאת מהאדמה אינטל מעבירה לקריית גת את ההנהלה שלה טבע מתחילה לייצר תרופה נגד התקרחות טרמפ מציג את תוכנית השלום שלו ב-2030 ישראל תהיה היחידה העולם עם %0 חוב ותתחיל להלוות כספי סיוע לארה"ב מטוס רוה"מ יושלם ויאפשר לביבי להיות בשני מקומות בו זמנית ישראל ממשיכה להיות מגדלור בים סוער הכל מעולה, אם היה יותר טוב היינו.....
יקיר  |  21.02.19
לכל התגובות