אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ליפט תבצע רישום בנאסד"ק כבר בשבוע הבא

דיווח: ליפט תבצע רישום בנאסד"ק כבר בשבוע הבא

לפי מקורות הוול סטריט ג'ורנל, יתחיל התהליך בעוד ימים ספורים וענקית שיתוף הנסיעות תצא לרוד שואו באמצע מרץ, בכוונה להתחיל להיסחר בפועל בסוף החודש. אם תצליח, תוכל גם להקדים את אובר וגם להוות משב רוח רענן בשוק ההון האמריקאי, שמתאושש מהקיפאון שכפה הנשיא טראמפ

21.02.2019, 10:40 | ניצן סדן

ענקית שיתוף הנסיעות ליפט צפויה להקדים את אובר בדרכה לבורסה: לפי מקורות הוול סטריט ג'ורנל, תבצע ליפט רישום ראשוני בנאסד"ק כבר בשבוע הבא. החברה החלה בתהליך עוד ב-2017, כשבתחילה הוערך שתונפק לציבור במלואה ולא תסתפק ברישום למסחר. את מסמכי הרישום לבורסה בסוף השנה שעברה.

קראו עוד בכלכליסט

ליפט מתכננת לצאת לרוד שואו באמצע מרץ, מה שאומר שהמסחר עצמו יתחיל בסוף החודש. ואולם, מסרו מקורות הג'ורנל, יתכן שהמועדים הללו ישתנו בשל תנודות השוק ותגובות משקיעים.

מכונית ליפט, צילום: שאטרסטוק מכונית ליפט | צילום: שאטרסטוק מכונית ליפט, צילום: שאטרסטוק

ליפט פועלת בארה"ב בלבד כיום, ומציעה שירות שיתוף נסיעות זהה לשל אובר, לצד שירותי השכרת אופניים חשמליים שרכשה ב-250 מיליון דולר. כמותה, גם היא מפעילה תוכניות טכנולוגיה עתידית כנהיגה אוטונומית, אם כי בסדר גודל מצומצם יותר. לפי הערכות, תפוצת ליפט מגיעה ליותר מ-95% מאוכלוסיית ארה"ב.

רישום ליפט בבורסה תהווה מבחן ראשון לחברת שיתוף נסיעות מסוגה וגודלה, שתראה לתעשייה איך תופסים אותה משקיעים ברגע האמת. אובר, ליפט ודומותיהן גייסו סכומים עצומים ממשקיעים גדולים וזכו להערכות שווי פראיות למדי, הערכות שעדיין לא ברור אם משקפות אופטימיות של שחקני הון סיכון או מציאות בשטח. בפועל, גם אובר וגם ליפט מפסידות כסף ורגישות מאוד למהלכי רגולציה. לאחרונה התעוררו המחוקקים בארה"ב ובניו יורק אף הוטל צו שמחייב את חברות שיתוף הנסיעות לשלם משכורת מינימום לנהגים שלהן.

בראייה אמריקאית, יוכל רישום ליפט להוות משב רוח רענן בשוק ההון המקומי, בו נבלמו הנפקות בשל קיפאון הממשל שכפה הנשיא דונלד טראמפ. לאחרונה שבו משרדי הממשלה לפעול במתכונת שגרתית, אך עדיין ישנו איום בהקפאה נוספת על רקע ניסיונות הנשיא לאשר תקציבים שונים. אם יתבצע הרישום כמתוכנן, יתכן שתעודד ליפט חברות נוספות להאיץ את מהלכי ההנפקה שלהן, מהלכים שנעצרו בעקבות המשברים במערכת האמריקאית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות