אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיבורים בע"מ – השלם לא תמיד גדול מסך חלקיו צילום: twitter / @yairlapid

בחירות 2019

חיבורים בע"מ – השלם לא תמיד גדול מסך חלקיו

ניסיון העבר מלמד שלא כל חיבור בין מפלגות הוא מפץ פוליטי, ולפעמים מספר המנדטים של הרשימות המאוחדות נמוך מזה שהשיגה כל אחת בנפרד

21.02.2019, 11:48 | צבי זרחיה

הטרנד הלוהט של מערכת הבחירות הנוכחית לכנסת הוא איחודים וחיבורים בכל רחבי הקשת הפוליטית. הבוקר הכריזו חוסן ישראל בראשות בני גנץ על רשימה משותפת עם יש עתיד בראשות יאיר לפיד, אליה הצטרף גם גבי אשכנזי, ואתמול חברו הבית היהודי ועוצמה לישראל, בעידודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהפעיל לחץ רב על כל הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

המטרה העיקרית של החיבורים האלו היא לנצח בבחירות ולהגיע לשלטון. אך ניסיון העבר מלמד שלא כל חיבור בין מפלגות הוא מפץ פוליטי, ושחיבורים רבים לא מאריכים ימים. למעשה, חלק גדול מהחיבורים לא שרדו קדנציה מלאה, ובמבחן התוצאה לעיתים מספר המנדטים של הרשימות המאוחדות היה נמוך ממספר המנדטים בקדנציה הקודמת שבה המפלגות התמודדו בנפרד.

אשכנזי, לפיד, גנץ ויעלון, צילום: twitter / @yairlapid אשכנזי, לפיד, גנץ ויעלון | צילום: twitter / @yairlapid אשכנזי, לפיד, גנץ ויעלון, צילום: twitter / @yairlapid

אך נראה שההיסטוריה היא לא שיקול בהווה, וראשי המפלגות מוכנים לעשות הכל כדי להגיע למעון ראש הממשלה בבלפור, גם אם המהלך שיביא אותם לשם יתאדה לאוויר זמן קצר לאחר הבחירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה