אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדוע משבר הדיור לא מעניין אף אחד בבחירות 2019 צילום: דוד הכהן

מנועי הכסף

מדוע משבר הדיור לא מעניין אף אחד בבחירות 2019

עליית מחירי הדירות נעצרה, זוגות צעירים זוכים בדירות מוזלות ועדיין שר האוצר יתקשה מאוד לשמור על הכיסא שלו. מה הסיבה לכך והאם באמת ניתן להכריז שמשבר הדיור מאחורינו. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 46

21.02.2019, 16:13 | שי סלינס

גנץ הולך עם לפיד, נתניהו הולך עם סמוטריץ', ליברמן רץ עם עצמו, ובנט יד ביד עם שקד. לא מעט דגלים מונפים במערכת הבחירות של 2019 - ביטחוני, חברתי, מדיני ואפילו פלילי. רק על דגל כנראה שלא ידברו - דגל הדיור. קצת קשה לזכור, אבל רק בבחירות האחרונות אחד הנושאים העיקריים, שעל בסיסו קמה מפלגה עם 10 ח"כים ומונה שר אוצר - נדחק אל מחוץ לדיון הציבורי.

מדוע זה קרה? אף אחד לא יכול לומר בוודאות. אולי משום שמחירי הדיור באמת ירדו וזה כבר לא כל כך מעניין. אולי משום שישנם נושאים בוערים יותר במערכת הבחירות הזו ואולי המסקנה היא ששר אוצר במדינת ישראל לא יכול להינות מפירות העבודה של המשרד שלו - אלא רק לאחר שנים רבות.

על הדברים האלו ועוד דיברנו בפרק ה-46 של פודקאסט מנועי הכסף עם נמרוד בוסו עורך הנדל"ן של כלכליסט ואורי גרינפלד הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות.

מדוע משבר הדיור לא מעניין אף אחד בבחירות 2019
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןמדוע משבר הדיור לא מעניין אף אחד בבחירות 2019

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
אף אחד לא רוצה להצהיר הצהרות יומרניות לגבי דבר שלא יוכל לבצע
מחירי דיור בנויים רק על ביקוש והצע . ראיתם פעם איזה פולטיקאי מצהיר שבקדנציה שלו הדולר יהיה 6 שח . אותו דבר . כחלון קצת היתלהב בהצהרות שלו ולכן הוא משלם . פולטיקי טוב אינו מצהיר פשוט עושה . ושמו הטוב נימדד לפחות בשתי עשורים .
מושה  |  25.02.19
33.
שום משבר לא נגמר ואף ממשלה לא תשרוד
ביבי טעה. הוא כל כך דאג לכסא שעכשיו לא רק שהכסא מתנדנד... יש סיכוי שהוא בעצמו יתנדנד על חבל התליה שיותר מידי אנשים מציעים לו. גנראל אחר שהציב בינו לבין העם קיר ברזל קר כשבצידו האחד חיי פאר בארמונות בארופה ובצידו השני אוטובוסים מרוסקים ומגירי דם... סיימו את חיי הנצח שלו עם הרבה עופרת בחזה. האליטות לא מצליחות להבין עד כמה החלשים סובלים והם שוכחים שהם בסך הכל בשר ודם. כלכלה בינלאומית "חזקה" הרחיקה את יום הלינץ... לאיליטות ניתן זמן לתקן... אך הם מעדיפים לחיות לפי המוטו של "אכול ושתה כי מחר נמות.
משה  |  23.02.19
32.
"משבר הדיור" תוצאה של מחסור בתחבורה ציבורית יעילה
גוש דן צריך להיות מרושת ברכבת עלית כמו בשיקאגו, ומגוש דן צריך להעביר רכבות לצפון ולנגב. צריך גם ממשלה בלי חרדים ובלי דתיים כדי שסופסוף יתאפשר תחבורה ציבורית בשבת. רק כך אנשים יוכלו לעבור לפריפריה וליסוע לגוש דן בתחבורה ציבורית כדי לעבוד.
תחבורה ציבורית  |  23.02.19
לכל התגובות