אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המערכת הפוליטית מתחממת: עלייה של 15% בפייק ניוז בשבוע האחרון צילום: Oxhow

בחירות 2019

המערכת הפוליטית מתחממת: עלייה של 15% בפייק ניוז בשבוע האחרון

לפי דו"ח הפייק ניוז השבועי של חברת ווקאטיב, גנץ הוא הפוליטיקאי שסופג את מרב הכותרות השקריות. גם אשכנזי, כחלון ולוי-אבקסיס מככבים

21.02.2019, 20:01 | עומר כביר

מפץ גדול בפוליטיקה? לפי הבוטים והטרולים, האיחוד בין מפלגותיהם של יאיר לפיד והרמטכ"ל לשעבר בני גנץ וחבירתו לשניים של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי היא בכלל "ניסיון הפיכה צבאית" של "מפלגת רמטכ"לים" (ברשימה המאוחדת, "כחול לבן", מתמודד גם הרמטכ"ל לשעבר משה יעלון) - כך לפי דו"ח הפייק ניוז השבועי של חברת ווקאטיב, שמנטרת את התחום.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדו"ח, בשבוע שחלף חל גידול של 15% בכמות הפייק ניוז שהופצו, כאשר על המוקד עמד אשכנזי עם עלייה של 600% באזכורים שלו. הכותרות השקריות המובילות שהופצו עליו הן "הקלטות סודיות מלשכת הרמטכ"ל מוכיחות מהלך בין פרס לאשכנזי לגבי הדחת אהוד ברק מתפקיד שר הביטחון" ו"אשכנזי נגח בשוטר צבאי".

נתניהו וגנץ, צילומים: אי פי איי נתניהו וגנץ | צילומים: אי פי איי נתניהו וגנץ, צילומים: אי פי איי

לדברי ווקאטיב, גנץ הוא הפוליטיקאי שסופג את מרב הפייק ניוז, וידיעות שקריות שהופנו כלפיו הגיעו השבוע לפוטנציאל חשיפה של 2 מיליון משתמשים, 33% עלייה לעומת השבוע שעבר. הכותרות השקרית המרכזית שעסקה בגנץ היא "גנץ תומך בהפקרת ביטחון ישראל בידי כוח רב לאומי". גם משה כחלון ואורלי לוי אבקסיס כיכבו השבוע, בעקבות פייק ניוז שטען שהשניים שתולים של הקרן החדשה לישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא הפוליטיקאי שהוזכר הכי הרבה בשיח הבוטים והטרולים עם 34,349 אזכורים ולאחריו בני גנץ עם 20,570 אזכורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות