אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת התעופה פלייבי נמכרת לקונקט בראשות וירג'ין אטלנטיק צילום: גטי אימג'ס

חברת התעופה פלייבי נמכרת לקונקט בראשות וירג'ין אטלנטיק

קבוצת קונקט איירווייז תרכוש את חברת התעופה שנקלעה לקשיים. סך העסקה, שחלקה עוד טעון אישור, מסתכם ב-5 מיליון ליש"ט

22.02.2019, 14:49 | שירות כלכליסט
חברת התעופה Flybe שנקלעה לבעיות פיננסיות, הגיעה להסכם שיאפשר לה להמשיך בפעילות. לפי ההסכם, שכבר ספג ביקורת, קבוצת קונקט איירווייז בהובלת וירג'ין אטלנטיק של ריצ'רד ברנסון תשלם 2.8 מיליון ליש"ט עבור הנכסים והפעילות הדיגיטלית של החברה. כמו כן, קונקט תשלם 1 פני למניה עבור חברת האחזקות - סכום שמסתכם ב-2.2 מיליון ליש"ט ועוד טעון את אישור הדירקטוריון.

קראו עוד בכלכליסט

פלייבי הבריטית העמידה עצמה למכירה כבר בנובמבר לאחר פרסום אזהרת רווח חודש קודם לכן. וירג'ין, סטובארט אייר וסיירוס קפיטל איחדו כוחות בדצמבר והקימו את קונקט איירווייז. לאחר מכירת הנכסים, פלייבי תישאר חברת קש המחזיקה במזומן בלבד. בעלי המניות יצביעו לאישור ההצעה ב-4 במרץ.

מטוס של פלייבי, צילום: גטי אימג מטוס של פלייבי | צילום: גטי אימג'ס מטוס של פלייבי, צילום: גטי אימג

בינואר, לאחר שקונקט העבירה את ההצעה שלה, פלייבי קיבלה ממנה הלוואה מבוטחת של 20 מיליון ליש"ט. בעקבות זאת, טען היזם אריק קוהן כי נראה ש"חסרה שקיפות" בהצעה. פלייבי קיבלה גם הצעה מתחרה, שבה תמך בעל המניות השני בגודלו בחברה, אנדרו טינקלר. ההצעה הזו הועברה על ידי מסה אייר מאריזונה שהסכימה להזרים 65 מיליון ליש"ט במחיר של 4.5 פני למניה. מדובר בהצעה גבוהה יותר משל קונקט שהציעו 1 פני למניה - אך היא נדחתה בטענה שלא ניתן היה להוציא את התוכנית לפועל במסגרת זמן שהייתה מאפשרת את המשך פעילות החברה.

פלייבי נקלעה לבעיות ב-2017 בעקבות התרחבות אגרסיבית מדי שהובילה להפסד של קרוב ל-20 מיליון ליש"ט בשנה הפיננסית שהסתיימה ב-31 במרץ, 2017. בינואר האחרון אחד הטייסים שלח מכתב למנכ"לית כריסטין אומיירס-וידנר, שבו האשים את ההנהלה בהריסת חברה רווחית. "ברכותיי, בשנתיים שאת בחברה הצלחתם את וחברייך להרוס לגמרי חברת תעופה רווחית", האשים הטייס. הוא הושעה בעקבות זאת מתפקידו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות