אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: קבוצה חדשה של מחוקקים שמרנים מאיימים במרד - בניסיון למנוע ברקזיט ללא הסכם צילום: אם סי טי

בריטניה: קבוצה חדשה של מחוקקים שמרנים מאיימים במרד - בניסיון למנוע ברקזיט ללא הסכם

בריטניה אמורה לעזוב את האיחוד האירופי בעוד מעט יותר מחודש - אבל עדיין לא הגיעה עמו להסכם; ראשת הממשלה תרזה מיי מסרבת לשלול את האפשרות של "ברקזיט קשה" - וההתנגדות למהלך כזה בפרלמנט גוברת

22.02.2019, 19:12 | שירות כלכליסט
ממשלת בריטניה עלולה למצוא עצמה במצב בו עשרות חברי פרלמנט מתפטרים על מנת למנוע עזיבה של האיחוד האירופי בלי הסכם מוסדר.

קראו עוד בכלכליסט

נותרו עוד פחות מ-40 יום עד התאריך בו בריטניה אמורה לעזוב את האיחוד, וראשת הממשלה תרזה מיי מנסה נואשות להציל את ההסכם אליו הגיעה עם האיחוד, על אף שנדחה בחודש שעבר ברוב גדול בפרלמנט.

בכל זאת, מיי מסרבת לשלול לגמרי את האפשרות של ברקזיט ללא הסדר, גם אם לא תצליח לאשר בסופו של דבר את ההסכם בפרלמנט. לנוכח החששות לגבי ההשלכות של תרחיש כזה על הכלכלה הבריטית, התגבשה קבוצה של חברי פרלמנט שמתנגדים לכיוון הנוכחי של הברקזיט. הקבוצה הוקמה במקור על ידי שבעת המורדים ממפלגת הלייבור שבאופוזיציה, והצטרפו אליה גם חברים מהמפלגה השמרנית שמיי עומדת בראשה. במקביל, קבוצה חדשה של שמרנים הכוללת גם תומכים בברקזיט ומתנגדים לו, מזהירה כי תמרוד במיי - בניסיון למנוע מצב של עזיבה בלי הסכם.

השבוע נפגשה מיי עם נשיא הנציבות האירופית, ז'אן-קלוד יונקר בניסיון לפרוץ את המבוי הסתום אליו נקלע המו"מ המחודש בין הצדדים. ואולם, אף שהשיחות הוגדרות כ"קונסטרוקטיביות" לא נראה שחלה התקדמת ממשית.

במקביל, המשרד הבריטי שאחראי על עזיבת האיחוד האירופי (DeXEU) מחפש לאייש כמה משרות ייעוץ, בהן יועץ מדיניות בכיר וראש מחלקת שיתופי פעולה רגולטוריים.

תרזה מיי, צילום:AFP תרזה מיי | צילום:AFP תרזה מיי, צילום:AFP

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות