אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדים של מיקרוסופט לחברה: "להפסיק פיתוח טכנולוגיה לכלי נשק" צילום: microsoftproductreviews.com

עובדים של מיקרוסופט לחברה: "להפסיק פיתוח טכנולוגיה לכלי נשק"

המחאה מתמקדת במכרז לאספקת 2,500 קסדות מציאות רבודה בשווי 480 מיליון דולר לצבא ארה"ב; העובדים: "אנו דורשים שתהיה לנו מילה לגבי האופן בו משמשת עבודתנו"

23.02.2019, 13:25 | שירות כלכליסט

עובדים במיקרוסופט דרשו אתמול (ו') שהחברה תבטל חוזה לאספקת חומרה בשווי 480 מיליון דולר לצבא ארה"ב. 94 מהם חתמו על עצומה שקוראת לה "להפסיק לפתח טכנולוגיות לכלי נשק".

קראו עוד בכלכליסט

זהו רק האחרון בשורת צעדים שנקטו בשנה האחרונה עובדים ממגזר הטכנולוגיה במחאה על שיתוף פעולה בין חברותיהם לממשלות. מיקרוסופט זכתה בנובמבר במכרז לאספקת לפחות 2,500 אבות טיפוס של קסדות AR  (מציאות רבודה) לצבא ארה"ב, אשר מציגות אוטומטית מידע רלוונטי לעיני החובשים אותן. הממשל אמר שהמכשירים ישמשו בשדה הקרב ובאימונים על מנת לשפר את "הקטלניות, הניידות, והמודעות למצבם" של חיילים.

משקפי הולולנס, צילום: Microsoft משקפי הולולנס | צילום: Microsoft משקפי הולולנס, צילום: Microsoft

בעצומה של עובדי מיקרוסופט נכתב כי "לא חתמנו על חוזינו כדי לפתח כלי נשק, ואנו דורשים שתהיה לנו מילה לגבי האופן בו משמשת עבודתנו". העובדים קראו לחברה לפתח "מדיניות שימוש מקובלת" בטכנולוגיה שלה, ולהקים ועדת ביקורת חיצונית שתאכוף אותה.

מיקרוסופט מסרה בהודעה שפרסמה שהיא תמיד מעריכה את המשוב מצד העובדים, והתייחסה לפוסט שפורסם באוקטובר ע"י נשיא החברה, בראד סמית', בו הוא אמר שהחברה נותרה מחוייבת לסייע לצבא, ותפעל לחקיקת חוקים שיורו על שימוש אחראי בטכנולוגיות.

למרות שמדינות רבות רוצות ליהנות מהמומחיות של חברות הטכנולוגיה הגדולות בארה"ב, התנגדות העובדים הוסיפה אתגר חדש ליחסים המסובכים גם כך ביניהם. מחאת עובדים הובילה בשנה שעברה את אלפבית להודיע שלא תחדש את החוזה שלה עם הפנטגון להעברת טכנולוגיית אינטלגנציה מלאכותית לשימוש ברחפנים. במקרים נוספים מחאת העובדים הביאה להגברת תשומת הלב הציבורית לעסקאות, כמו חוזה מחשוב הענן בשווי 10 מיליארד דולר עבור הפנטגון לו התנגדו עובדי מיקרוסופט, ומכרזים שונים של רשות ההגירה והמכס האמריקאית.

אחד מעובדי מיקרוסופט שלא הזדהה, אמר שטרם ברור האם עבודתו של מי מהעובדים שחתמו על העצומה הייתה קשורה למכרז של צבא ארה"ב.

מיקרוסופט צפויה לחשוף את משקפי הולולנס מתוצאתה במהלך ועידת הסלולר בברצלונה ביום ראשון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
כל המתנגד יעזוב
אני הייתי מעזיב את המיתנגדים כי זה מקור ההכנסות של החברה ומהם הם מתפרנסים. אם הם חושבים שזה לא נכון אז שיילכו למקום אחר. אין מה לעשות כי לצורך הכנסות ותשלומים החברות מפתחות מוצרים שיכניסו להן הון שממנו העובדים מתפרנסים ומי שייש לו בעיה עם זה שיעזוב !!!
דוד  |  10.05.20
9.
נמושות וכפוי טובה
אותם חיילים שהם לא רוצים לעזור להם הם אותם חיילים ששומרים על חייהם וזכויותיהם מפני אוייבים מבחוץ כדי שמלחתחילה יוכלו לעבוד וללמוד וליצור את הטכנולוגיות הללו החיילים הם הסיבה שהעובדים הם בחיים המינימום שהם יכולים לעשות זה לתת לחיילים מכשירים טכנולוגים ובכך לעלות את סיכויי ההישרדות שלהם בשדה הקרב הם הרגע מנסים להרוג אלפי חיילים אמריקאים שיכולים להינצל בזכות הטכנולוגיה הזאת
פ  |  24.02.19
לכל התגובות