אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלי מחלקות פנימיות בבתי החולים: "נעמוד עם סטופר כדי שהוועדה תגיש המלצותיה בזמן" צילום: אלעד גרשגורן

מנהלי מחלקות פנימיות בבתי החולים: "נעמוד עם סטופר כדי שהוועדה תגיש המלצותיה בזמן"

ערב תחילת פעילות הוועדה לשיפור המחלקות הפנימיות בבתי החולים, ראשי המחלקות הפנימיות שיגרו מכתב ליו"ר איגור הרפואה הפנימית בהסתדרות, פרופ' אבישי אליס: "נקווה שהוועדה לא תשקע בתיאור המצב, אלא בגיבוש חבילת פתרונות"

24.02.2019, 18:00 | אדריאן פילוט

מנהלי המחלקות הפנימיות בבתי החולים ברחבי הארץ מפגינים סקפטיות עמוקה כלפי הוועדה לבחינת העומסים באותן מחלקות שהקים משרד הבריאות לפני מספר ימים ותתחיל את פעילותה מחר.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב חריג ששיגרו עשרות מנהלי מחלקות לפרופ' אבישי אליס, יו''ר איגוד הרפואה הפנימית בהסתדרות הרופאים, הם כותבים: "אנחנו שמחים על הקמת הוועדה המשותפת, אך מן המפורסמות הוא שממשלה מקימה ועדות כדי לפתור בעיות, ובעיקר כדי להשיג שקט יחסי ורגיעה, אלא שבפועל, רוב רובן של הוועדות מתמסמס ונמוג, ומי יודע מה עולה בגורלן ומה יוצא מהמלצותיהן". לפי אותו מכתב, שהגיע ל"כלכליסט", הכתיבה מגיעה "מתוך תחושת דאגה" ואחרי "עשרות שנים של חוסר יחס מצד המדינה למחלקות הפנימיות והזנחה בפועל, שהביאו אותנו עד לאחרונה למצב של יאוש וחוסר תקווה. משום כך, אין להלין עלינו שאנחנו כאלה קטני אמונה".

פרופ פרופ' אבישי אליס פרופ

לפיכך, כותבים הפנימאים כי "קשה לנו לשמוח על פתרון הקמת הוועדה. זהו אירוע שיש להתייחס אליו בסקפטיות מרובה" ומפצירים בפרופ' אליס כי הוא יבטיח "כי עבודת הוועדה הפעם תהיה יעילה ועניינית. כולנו יודעים מהן הבעיות בשטח, נקווה שהוועדה לא תשקע בתיאור המצב, אלא בגיבוש חבילת פתרונות, כאשר המבחן האמיתי הוא: מבחן העמידה בלוחות הזמנים".

לדברי הרופאים, "מבחינתנו, 15.4.19 הוא תאריך מקודש. אנחנו נעמוד עם סטופר, ונוודא שהוועדה תגיש המלצותיה בתאריך זה".

בסוף כותבים הרופאים כי הם "נשענים על ההתחייבות שלך אלינו כי משרד הבריאות משדר הפעם גישה אחרת ונכונות גבוהה לסייע לנו. המבחן הוא שלך, כפי שהוא של המשרד ושל משרד האוצר". בין החותמים ניתן למנות את מנהלי מחלקות פנימיות בבתי חולים שיבא, קפלן, וולפסון, הילל יפה, הדסה, צפת, העמק, סורוקה ורמב"ם.

בוועדה יהיו חברים נציגים של משרד הבריאות, האוצר, קופות חולים, בתי חולים ואקאדמיה והר"י, ביניהם גם פרופ' אליס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות