אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט חשפה את הולולנס 2, מנסה לטרוף את הקלפים במציאות המוגברת צילום: צילום מסך

תערוכת ברצלונה 2019

מיקרוסופט חשפה את הולולנס 2, מנסה לטרוף את הקלפים במציאות המוגברת

ענקית התוכנה הציגה גרסה חדשה וקלה יותר למשקפי ה-AR שלה, שיתמכו גם בתכנים מפלטפורמות המציאות המוגברת של גוגל ואפל. המשקפיים זכו בשיפורי ממשק משמעותיים, והחברה חשפה שותפות עם יצרני קסדות בטיחות לארגונים. המחיר: 3,500 דולר למערכת

24.02.2019, 20:23 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט חשפה את הדור השני של הולולנס (Hololens), משקפי המציאות המוגברת שלה. המוצר, שנחשף במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה לקראת פתיחת תערוכת המובייל העולמית בברצלונה, כולל שורת חידושים בתחומי הממשק והמבנה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי מיקרוסופט, יכולים המשקפיים להציג פי שניים יותר מידע חזותי לכל עין, ואף לעקוב אחר תנועות העיניים ככלי ממשק ולזהות אותן ככלי אימות ביומטרי.

משקפי הולולנס החדשים, צילום: צילום מסך משקפי הולולנס החדשים | צילום: צילום מסך משקפי הולולנס החדשים, צילום: צילום מסך

חידוש נוסף הוא היכולת לשלב את תנועות הידיים כממשק שליטה: ניתן לתפוס ולהזיז עצמים בממשק בצורה מהירה וחלקה יותר מאשר בדגם הקודם. כל חלקי הממשק - חלונות, מסכים מוקרנים או עצמים וירטואליים - כולם ניתנים למגע ותמרון.

עובדת מיקרוסופט צופה בחלון דפדפן מרחף. היא גם הורתה לחלון לעקוב אחריה כשהתהלכה על הבמה, צילום: צילום מסך עובדת מיקרוסופט צופה בחלון דפדפן מרחף. היא גם הורתה לחלון לעקוב אחריה כשהתהלכה על הבמה | צילום: צילום מסך עובדת מיקרוסופט צופה בחלון דפדפן מרחף. היא גם הורתה לחלון לעקוב אחריה כשהתהלכה על הבמה, צילום: צילום מסך

ניתן למקם כפתורים וחוגות ולבנות עיצובים שונים לפי צורכי המפתח. ההשוואה הטובה ביותר תהיה לממשק השליטה מהסרט "דו"ח מיוחד"  (Minority Report) - בו המשתמשים מפעילים יישומים גרפיים מורכבים בתנועות ידיים פשוטות. בהדגמה שערכה חברת צוות הולולנס, נראה הממשק בעבודה על מודל של טורבינות רוח על תא שטח וירטואלי, וכן על פסנתר מדומה ועוד.

דגם וירטואלי של חוות טורבינות רוח מתומרן דרך הולולנס , צילום: צילום מסך דגם וירטואלי של חוות טורבינות רוח מתומרן דרך הולולנס | צילום: צילום מסך דגם וירטואלי של חוות טורבינות רוח מתומרן דרך הולולנס , צילום: צילום מסך

בין השאר, ניתן להקים אזורי עבודה וירטואליים ולהיעזר בממשק הפעלה קולית כדי להעלות רעיונות יחד ולראות איך הם הופכים לתמונות, קליפים וקבצים, ולעבוד באופן שיתופי עם אווטארים שמייצגים עבור כל משתמש את חבריו.

משקפי הולולנס 2, צילום: צילום מסך משקפי הולולנס 2 | צילום: צילום מסך משקפי הולולנס 2, צילום: צילום מסך

לטענת מיקרוסופט, אפשר להתחיל להשתמש בהולולנס 2 גם ללא הסברים או הדרכות, כשהמשקפיים קולטים את זווית הצפייה של העין ומבטיחים תצוגה ברורה. כמו כן, המוצר קל מקודמו, הודות למעבר לשלדה מסיבי פחמן. מיקרוסופט מתייחסת להולולנס כפלטפורמה פתוחה, והודיעה על תמיכה מלאה בפיתוחי מציאות מוגברת שנבנו עבור הפלטפורמות המתחרות של אפל וגוגל, מה שיאפשר לה לפנות לקהל מפתחים רחב יותר.

החברה גם חשפה במקביל פתרונות תוכנה שמתבססים על חבילת דיינמיקס - תוכנת ה-CRM הארגונית שלה. בין השאר נחשפה חבילת אפליקציות הדרכה בשם Guides שמיועדת לייצר הדגמות וירטואליות לעובדי יצור וטכנאים. צבא ארה"ב חתם לאחרונה עסקה בהיקף של 500 מיליון דולר לרכישת משקפי הולולנס - מן הסתם בגרסה החדשה. זאת והדגמות נוספות מרמזות שהולולנס 2 אינן מוצר פיתוח או ניסיוני אלא פתרון שיימכר כמוצר מדף מהרגע שיושק.

המשקפיים יעלו 3,500 דולר, כשחשבון מפתח יעלה 125 דולר לחודש - מחיר נגיש יחסית ללקוח הטיפוסי של המוצר, השוק הארגוני. מיקרוסופט כבר חשפה באירוע שותפות עם יצרנית של קסדות בטיחות, שתשלב את המשקפיים בתוכן.

לצד המשקפיים, הציגה מיקרוסופט את Azure Kinect – מצלמה חכמה שמיועדת לשמש כחיישן, מצלמת רשת או כלי בינה מלאכותית שניתן לחבר בקלות לענן.

מצלמת Azure Kinect, צילום: צילום מסך מצלמת Azure Kinect | צילום: צילום מסך מצלמת Azure Kinect, צילום: צילום מסך

מיקרוסופט מייעדת אותה לעולם הארגוני כאמצעי לשלב את אינטרנט הדברים באופן קל וזול בחלל העבודה. מפתחים יוכלו להזמין אותה כבר כעת במחיר של כ-400 דולר. לא ברור אם היא גם תופץ בשוק הצרכני. מה שכן ברור זה שה-Azure Kinect מתבסס על טכנולוגיות שהחברה פיתחה במקור לאקסבוקס ושמקורותיהם הרחוקים מבוססים על פיתוחי פריימסנס הישראלית שנרכשה בידי אפל.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות