אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טדי שגיא רוכש שטח בנמל חיפה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

טדי שגיא רוכש שטח בנמל חיפה

חברת לים של שגיא תשלם לצים 40 מיליון שקל עבור השטח, עליו היא מפעילה מרכז לוגיסטי

25.02.2019, 08:02 | גולן חזני
שלושה חודשים אחרי שרכש את פעילות הדיוטי פרי וחברת לים (Layam) מידי קבוצת סקאל, יוצא טדי שגיא ברכישה נוספת בתחום.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי לים חתמה בסוף השבוע על עסקה לרכישת מתחם שעליו היא מפעילה מרכז לוגיסטי בנמל חיפה תמורת כ־40 מיליון שקל. המתחם נרכש מידי חברת צים שבשליטת עידן עופר, שעד כה השכירה אותו ללים.

טדי שגיא, צילום: אוראל כהן טדי שגיא | צילום: אוראל כהן טדי שגיא, צילום: אוראל כהן

המתחם משמש את לים, שאותה מנהל שי טנג'י, לאחסון ושינוע מוצרי הדיוטי פרי למתחמים השונים שהיא מפעילה וכן לאחסון ציוד שהיא מספקת לספינות.

לים מאחדת את כל הפעילויות שרכש שגיא מסקאל באוקטובר תמורת 40 מיליון שקל, ושאותן מיזג לתוך החברה.

המרכז הלוגיסטי משתרע על שטח של כ־15 דונם, ו־5,000 מ"ר בנוי. לים משתמשת כיום רק בחלק משטח המרכז, וצפויה לבחון הכנסת פעילויות נוספות. לים שכרה מצים את המתחם בשנים האחרונות, ולאחר המעבר לקבוצת שגיא הוחלט לרכוש אותו.

פעילות הדיוטי פרי הנוכחית של לים כוללת כמה חנויות דיוטי פרי בנתב"ג, חנויות דיוטי פרי בנמלי ישראל השונים, חנות דיוטי פרי לדיפלומטים בתל אביב, חנויות דיוטי פרי על אוניות נוסעים ואספקת מוצרי דיוטי פרי לגופים שונים, ובהם חברות תעופה, כוחות האו"ם וגופים מסחריים.

לים מספקת ציוד וסחורות לספינות העוגנות בנמלי ישראל ומתחרה מול החברות המקבילות הפועלות בנמלי אגן הים התיכון - בעיקר בנמלי קפריסין, יוון וטורקיה. בנוסף למרכז הלוגיסטי בחיפה, לים מפעילה מרכז לוגיסטי באשדוד וכן מחסנים בנמלים השונים בישראל.

שי טנג'י, מנכ"ל לים, מסר: "רכישת המרכז הלוגיסטי היא מהלך משמעותי עבורנו לטווח הארוך, ובוצעה כחלק מאסטרטגיית הפעילות החדשה. לאחר הרכישה, נוכל להרחיב את פעילות החברה ולנצל טוב יותר את שטח המרלו"ג".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות