אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דנקנר הגיש לנשיא בקשת חנינה: "מביע חרטה" צילום: שאול גולן

דנקנר הגיש לנשיא בקשת חנינה: "מביע חרטה"

איש העסקים המרצה עונש מאסר של שלוש שנים לאחר שהורשע בהרצת מניות, מבקש גם להסיר מגזר הדין את העבירה של הלבנת הון כדי שלא ייפגעו עסקיו בעתיד

24.02.2019, 21:02 | גולן חזני

נוחי דנקנר, שהורשע בהרצת מניות אי.די.בי ומרצה עונש מאסר, הגיש בשבוע שעבר בקשת חנינה לנשיא המדינה ראובן ריבלין.

קראו עוד בכלכליסט

דנקנר נימק את הבקשה בסיבות בריאותיות וביקש להפחית מעונש המאסר שלו, וכן להסיר מגזר הדין את העבירה של הלבנת הון כדי שלא ייפגעו עסקיו בעתיד.

בבקשה מודה דנקנר בטעויות שביצע ומביע חרטה על העבירות שעבר, תוך שהוא מציין את הסיוע הרב שהעניק למאות משפחות בצפון הארץ ודרומה במהלך הקריירה העסקית שלו.

דנקנר החל לרצות עונש של שלוש שנות מאסר באוקטובר. בית המשפט המחוזי גזר עליו שנתיים מאסר, דנקנר ערער לבית המשפט העליו ושם הוחמר עונשו לשלוש שנים.

נוחי דנקנר בכניסתו לכלא, צילום: שאול גולן נוחי דנקנר בכניסתו לכלא | צילום: שאול גולן נוחי דנקנר בכניסתו לכלא, צילום: שאול גולן

כאמור, דנקנר, יחד עם בנקאי ההשקעות איתי שטרום הורשעו ביולי 2016 בהרצת מניוית אי.די.בי אחזקות.

על פי הכרעת הדין, בסמוך להנפקה שבה גייסה אי.די.בי 321 מיליון שקל מהציבור, סיכמו ביניהם דנקנר ואיתי שטרום שהאחרון יבצע רכישות בהיקפים גדולים של מניות אי.די.בי בבורסה במטרה למנוע את המשך ירידת שער מניית החברה ולהעלותו ולהציג מצג של התעניינות במניה מצד קונים משמעותיים. 

בדצמבר 2016 גזר בית המשפט על דנקנר עונש של 24 חודשי מאסר בפועל, שנת מאסר נוספת על תנאי וקנס של 800 אלף שקל. על שטרום גזר כבוב עונש של 12 חודשי מאסר בפועל.

באוגוסט 2018 דחה בית המשפט העליון את ערעורם של דנקנר ושטרום. מאסרו של דנקנר הוארך משנתיים לשלוש ושל שטרום משנה לשנתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
זכות שמוע לציבור
נשיא מדינה נכבד.בעונשו של זה .יש ציבור משקיעים גדול שאולי יש לו מה לומר.לפני שתחליט.עליך לשמוע את ציבור המשקיעים האידיבי.ורק לאחר מכן להחליט.הציבור לא מיוצג בפרקליטות.זה הרשעה על חוק ניירות ערך.על ציבור משקיעים וחוסכים.טוהר שוק ההון זה ליבת אמינותו. ושימוש בו כמכשיר ואמצעי לפיתוח והרחבת הכלכלה.יש חילול של הקודש.
נשיא מדינה  |  26.02.19
לכל התגובות