אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסך ענק, פורמט מיוחד, מצלמה משולשת: סוני חשפה את ה-Xperia 1 צילום: SONY

תערוכת ברצלונה 2019

מסך ענק, פורמט מיוחד, מצלמה משולשת: סוני חשפה את ה-Xperia 1

החברה היפנית הציגה טלפון דגל שעל הנייר, מתעלה על כמה ממתחריו הגדולים בתכונות כצילום ותצוגת ענק של 6.5 אינץ' - אך הסוללה שלו חלשה משלהם. לצידו, הוצגו שני מכשירי ביניים ודגם מוזל

25.02.2019, 16:50 | רפאל קאהאן

סוני מתניעה מחדש את מותג אקספריה, עם מכשיר דגל חדש שנחשף היום (ב') במסגרת תערוכת הסלולר העולמית בברצלונה. החברה היפנית חשפה ליין מוצרים בו סמארטפון העילית Xperia 1 ולצידו דגם ביניים ומכשיר מוזל.

קראו עוד בכלכליסט

למכשיר הדגל החדש יש מסך AMOLED עצום בן 6.5 אינץ' ברזולוציית 4K ובפורמט 21:9 שמאפשר להציג סרטים בגודל מלא ונותן לטלפון מבנה מאורך במיוחד. זו דרכה של סוני להראות שהיא מסוגלת לעשות לא פחות טוב מסמסונג ואף לעקוף אותה בתחום התצוגות.

אקספריה X1, צילום: SONY אקספריה X1 | צילום: SONY אקספריה X1, צילום: SONY

שאר המפרט סוגר את הפער שהיה עד כה בין מכשירי הדגל של סוני לבין שאר היצרניות: מעבד סנאפדרגון 855, זיכרון פעולה של שישה גיגה-בייט, מרחב אחסון שמתחיל ב-128 גיגה-בייט, מצלמה משולשת עדשות עם חיישני 12 מגה פיקסל אפילו חיישן אינפרה אדום.

מסך מאורך במיוחד. סוני אקספריה 1, צילום: SONY מסך מאורך במיוחד. סוני אקספריה 1 | צילום: SONY מסך מאורך במיוחד. סוני אקספריה 1, צילום: SONY

למצלמה מפרט מרשים שעוקף את זה של הגלקסי S10 - לפחות על הנייר. החיישן הראשי מצויד בייצוב אופטי, פיקסלים ענקיים בגודל 4 מיקרון לצילום בתנאי תאורה קשים וזווית צילום של 78 מעלות. העדשה המרכזית מיועדת לצילום בזווית רחבה עם 135 מעלות (לעומת 132 מעלות אצל סמסונג) ולקינוח עדשת זום 52 מ''מ שכוללת גם היא ייצוב אופטי ייעודי. החלק היחיד שעשוי להדאיג היא הסוללה שמציעה 3,300 מיליאמפר בלבד, הרבה פחות מהמתחרים שלהם מסכים קטנים יותר.

סוני אקספריה 1, צילום: SONY סוני אקספריה 1 | צילום: SONY סוני אקספריה 1, צילום: SONY

במקביל למכשיר הדגל גם הוצגו שני מכשירי ביניים שמכונים אקספריה 10 ו-10 פלוס. הם מציעים גם הם מסכים בפורמט 21:9, אך ברזולוציה של FHD ובטכנולוגיית IPS LCD. המעבד של הפלוס הוא הסנאפדרגון 636 שניתן למצוא בלא מעט מכשירי ביניים סיניים כגון אלה של שיאומי.

מימין: אקספריה 10, אקספריה L3, צילום: SONY מימין: אקספריה 10, אקספריה L3 | צילום: SONY מימין: אקספריה 10, אקספריה L3, צילום: SONY

המסך של הפלוס מציע 6.5 אינץ' כמו ה-1, ה-10 הרגיל מציע לעומת זאת מסך בן 6 אינץ' "בלבד" אך שעדיין שומר על הפורמט הייחודי של 21:9. מבחינת מצלמות אלה מצוידים בזוג חיישנים, 12+8 מגה פיקסל בפלוס ו-5+13 מגה פיקסל ב-10.

ה-10 הרגיל מציע מעבד סנאפדרגון 630 ותיק יותר וזיכרון פעולה של שלושה גיגה-בייט לעומת ארבעה ב-10 פלוס. ביחד איתם הוצג האקספריה L3, מכשיר מוזל בעל מסך בן 5.7 אינץ' ברזולוציית HD, נמוכה ביחס לקטגוריה. לטלפון זה יש מעבד של מדיה-טק הטייוואנית, זיכרון פעולה בן שלושה גיגה-בייט ומרחב אחסון של 23 גיגה-בייט. מחירי המכשירים טרם נחשפו, והם יושקו באביב הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות