אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר צניחה של 30% במניה אפי רוזנהויז צפוי לעזוב את גולף צילום: אוהד צויגנברג

בלעדי לכלכליסט

לאחר צניחה של 30% במניה אפי רוזנהויז צפוי לעזוב את גולף

יו"ר קבוצת הקמעונאות, שמונה לפני פחות משלוש שנים בזכות ניסיונו הרב, לא מימש את התקוות שתלו בו להבראתה. שווי השוק אמנם עלה ב־60% בחודשים הראשונים לכהונתו, אולם צלל מאז. רוזנהויז צפוי להישאר יו"ר החברה־הבת עדיקה

25.02.2019, 07:00 | גולן חזני

אפי רוזנהויז צפוי לעזוב בקרוב את כהונתו כיו"ר גולף. ל"כלכליסט" נודע על שיחות המתנהלות בשבועות האחרונים בין רוזנהויז לבין אבי פישר, מנכ"ל כלל תעשיות - השולטת (53%) בחברת האופנה והמוצרים לבית. הודעה רשמית על החלפת היו"ר עשויה להתפרסם בשבועות הקרובים, כנראה בד בבד עם הדו"חות השנתיים של גולף. רוזנהויז מכהן גם כיו"ר החברה־הבת של גולף עדיקה, וייתכן כי ימשיך בתפקידו זה.

קראו עוד בכלכליסט

רוזנהויז מכהן כיו"ר גולף ממאי 2016, תפקיד שקיבל לאחר שריצה מאסר של חודשיים. זאת בעקבות הרשעתו ב־2015 על ניסיונות ליצור הסדר כובל והפרה של תנאי המיזוג בין שופרסל לקלאבמרקט. עונשו כלל גם קנס בהיקף 450 אלף שקל. רוזנהויז שוחרר בניכוי שבועיים מתקופת המאסר שהוטלה עליו.

אפי רוזנהויז , צילום: אוהד צויגנברג אפי רוזנהויז | צילום: אוהד צויגנברג אפי רוזנהויז , צילום: אוהד צויגנברג

הרקע לעזיבה המפתיעה אינו ברור, וייתכן שהוא קשור לחילוקי דעות שהתגלעו בשנתיים האחרונות בין היו"ר למנכ"ל רביב ברוקמאייר, וייתכן שגם עם פישר עצמו על אסטרטגיית הניהול. בכלל תעשיות קיוו כי הרקע והניסיון של רוזנהויז בתחום הקמעונאות יסייעו לחלץ את גולף מהמשבר הקשה שאליו נקלעה, אבל קשה לומר שהמטרה הושגה מאז מינויו.

בחודשים שלאחר המינוי זינקה, אמנם, מניית גולף ביותר מ־60%, על רקע התקוות שעורר המינוי, אך מאז היא במגמת ירידה, והחברה נסחרת כיום בשווי של 151 מיליון שקל בלבד. שווייה כיום נמוך ב־30% מהשווי ביום ההודעה על מינויו של רוזנהויז.

לן בלווטניק, שרכש את גולף במסגרת רכישת החברה־האם כלל תעשיות מנוחי דנקנר ב־2012, נמצא בשנתיים האחרונות בהליך של מימוש אחזקות החברה. הוא מכר את השליטה בנייר חדרה ובמנועי בית שמש לקרן פימי, את מספנות ישראל (20%) מכר לשותפיו בכלל תעשיות, ואת חלקה של כלל תעשיות ביפאורה (30%) הנפיק בבורסה. על פי הערכות, בכלל תעשיות מעוניינים למכור גם את גולף, ובעבר אף שכרו לשם כך בנק השקעות ודרשו שווי של 500–800 מיליון שקל, אבל בשווי הנוכחי אין כוונה למכור אותה.

החולשה בקבוצת גולף נובעת גם מהמשבר שפוקד את ענף האופנה בישראל, שמיוחס לתחרות העזה בין הרשתות ולפגיעה שהן סופגות בעקבות המעבר לקניות באינטרנט. ב־2015 סגרה גולף סניפים ופעילויות, ובתחילת מאי אותה שנה התפטר המנכ"ל באותם ימים אלי מיזרוח.

גולף המשיכה במשך שנתיים בהליכי התייעלות וסגירת סניפים מפסידים, אך היא מתקשה לעבור לרווח מהותי. המכירות בשלושת הרבעונים הראשונים של 2018 הסתכמו ב־640 מיליון שקל לעומת 633 מיליון שקל בתקופה המקבילה, והקבוצה רשמה רווח שולי של 430 אלף שקל בתקופה לעומת הפסד של 7.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה. את 2017 כולה סיימה החברה ברווח של 6.2 מיליון שקל.

בדו"חותיה האחרונים, לרבעון השלישי של 2018, הציגה גולף הפסד של 1.7 מיליון שקל, לעומת הפסד של 1.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב־2017. פעילות האונליין, במיוחד זו של החברה־הבת עדיקה, שהונפקה בבורסה לפני יותר משנה, מסייעת למכירות של גולף, אבל המכירות בחנויות הפיזיות עדיין לא מצליחות לייצר רווחים.

באחרונה סיימה גולף הליך למיתוג מחדש של רשת העודפים שלה תחת השם גולף אאוטלט (Golf Outlet), במקום שמה הקודם ספרינט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
זה קשור לפוליטיקה של אבי פישר
הכל משחק של אבי פישר מצד אחד קשורים לביבי וניר חפץ ומצד שני לחוסן ישראל וגנץ זאת הסבה שאפי רק מחליף מקום גולף שווה 2 מיליון שח בלבד ולא 152 כמו שרשום בכתבה עדיקה זאת ששווה 150 מליון ברור לנו שזה סתם החלפת מקומות בשביל להגיד שלא קשורים לאפי במידת הצורך
רומי  |  26.02.19
3.
רשת גולף
האדם היחידי שיכול להציל את הרשת מסגירה הוא אחד שצמח ברשת המון שנים והלך לרעות בשדות זרים אמיר משה תותח על ואין לי ספק שהוא יבריא את הרשת ומהר מאוד תורידו את האגו ותקראו לו לאתגר להשאיר את הרשת בחיים. את רשת h&o ממצב של הפסדים גדולים בשנת 2013 הוא הצליח עד היום להשאיר מעל פני המים אין לי ספק שמדובר באדם שמבין טוב בריטל ובניהול לא להתבייש תיפנו אליו תעשו תיקון ותרויחו מאחד שמכיר אותו ואת עבודתו אישית צמוד
אחד שמכיר ומבין ועבד שנים בניהול  |  25.02.19
לכל התגובות