אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאות מורים בתוכנית קרב מפגינים מול משרד החינוך - במחאה על מכרז שעלול לגרום לפיטוריהם

מאות מורים בתוכנית קרב מפגינים מול משרד החינוך - במחאה על מכרז שעלול לגרום לפיטוריהם

3,200 עובדי התוכנית שמועסקים כעובדי קבלן, השביתו היום גם את שיעורי ההעשרה בבתי הספר ומתנגדים למכרז חדש למפעיל התוכנית. לפי התנאים החדשים יפוטרו 600 מדריכים, במטרה לקצץ עלויות. "אנשים שהשקיעו את כל החיים שלהם בתוכנית מושלכים לרחוב", אמר אורי ליברטי, יו"ר ועד עובדי קרב

25.02.2019, 11:56 | שחר אילן

מאות עובדי תוכנית קרב מפגינים עכשיו מול משרד החינוך ברחוב השלושה בתל אביב, במחאה כנגד המכרז למפעיל חדש לתוכנית. 3,200 עובדי התוכנית, המועסקים כמורי קבלן, גם השביתו היום את שעורי ההעשרה שהם מעבירים בבתי ספר.

קראו עוד בכלכליסט

השובתים טוענים שהמכרז החדש שהוציא משרד החינוך להפעלת התוכנית ולהעסקתם - יגרום לפיטורי מאות מהם, יפגע מאוד בתנאי ההעסקה של היתר, וכן באיכויות המקצועיות של התוכנית. המפגינים נושאים שלטים בהם הסיסמאות: "בנט אל תיתן ידך להרס החינוך", ו"פגיעה בעובדים = פגיעה בתלמידים".

הפגנת מורי תוכנית קרב. מול משרד החינוך בתל אביב הפגנת מורי תוכנית קרב. מול משרד החינוך בתל אביב הפגנת מורי תוכנית קרב. מול משרד החינוך בתל אביב

תוכנית קרב היא זרוע מופרטת של משרד החינוך, המפעילה זה 27 שנים שיעורי העשרה בבתי הספר ובגני הילדים, בתחומים שונים מאומנות ומוסיקה ועד מחשבים ורובוטיקה. התוכנית מתמקדת באזורי הפריפריה החברתית והסביבתית, פועלת ברחבי 118 רשויות - ב-750 בתי ספר, ב-2,500 גנים, ובקרב 300 אלף ילדים. תקציב התוכנית עומד על 260 מיליון שקל.

הזכיינים הנוכחיים הם החברה למתנ"סים ועמותת "תפנית" בחינוך מיסודה של קרן רש"י, שזכו בשנת 2014 במכרז. הם מעסיקים מעל 3,000 מורים ומדריכים ועוד 200 עובדי מנהלה ותשתית. בתחילת ינואר התפרסם המכרז החדש לתוכנית וניתן להגיש אליו הצעות עד 12.3. המכרז כולל שורת שינויים שלטענת העובדים עלולים להביא לפיטורי 650 עובדים במטרה לחסוך 20 מיליון שקל.

בין היתר, תנאי המכרז מחייבים לקצץ דרמטית את היקף המשרה של 600 מדריכים - מהלך שמשמעותו פיטורים בפועל. כן יפוטרו 50 מאנשי התשתיות הארגונית וחלק מהרכזים האזוריים. היבט בעייתי נוסף: המכרז אינו מבטיח את המשכיות תנאי העבודה ושמירת הוותק של העובדים, כך שהם יכולים למצוא את עצמם אצל מעסיק חדש ללא כל ותק. המכרז גם אינו מבטיח שהמעסיק החדש יכבד את ההסכם הקיבוצי שנחתם עם החברה למתנ"סים.

"אנשים שהשקיעו את כל החיים שלהם בתוכנית מושלכים לרחוב", אמר יו"ר ועד עובדי תוכנית קרב אורי ליברטי. "יום אחד מחרבים עליך את עולמך במכרז לא מקצועי ולא אנושי וגם הורסים את המבנה המקצועי של התוכנית". לדברי ליברטי, למרות פניות העובדים, המכרז הוצא ללא כל התייעצות איתם. הוא דורש לעכב את הגשת ההצעות ולהוציא מכרז חדש תוך התחשבות בדרישות העובדים.

משרד החינוך בתגובה מסרב להשיב עניינית לטענות השובתים, ואומר כי "המכרז טרם הסתיים והפניות בנושא מצויות בימים אלה בדיונים בוועדת המכרזים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
לא רוצה לעבוד במשרד החינוך
קרן קרב נותן חינוך בלתי פורמלי בתוך בתי ספר ע"י מדריכים עם רקע במוסיקה, אומנות, דרמה, ספורט, סביבה, חשיבה יצירתית ועוד. יש לנו אפשרות לעשות דברים ולהגיע לתלמידים שמתפספסים במערכת מרובעת ומקובעת. פיטורי מדריכים פירושו ביטול תכניות ופגיעה בילדים.
קרה אהרן  |  26.02.19
7.
למורים אין אחוז משרה גבוה פשוט ניצול
למורים לא נותנים משרה מלאה אלא חלקיות נשרה ים משכורות רעב. מעסיקים בדרך עוקפת מדריכים במקום להעסיק מורים וככה מנצלים גם את המורים שחא מתפרנסים בכבוד וגם את המדריכים שעובדים בלי תנאים . כל מי שרוצה ללמוד הוראה ראו הטזהרתם ההשקעה רבה התגמול מועט ואחטזי המשרה והקביעות תלויים בטוב ליבה של המנהלת ולא בכשרונכם כלל וכלל. הכותבת ביא מורה בעלת נעסיון שמצטערת על כל שנייה שפנתה לתחום זה וכרגע אין לי אפשרות להחליף תעסוקה.
מורה  |  26.02.19
6.
בנט לפני שאתה עוזב - תן כתף לתכנית קרב
תכנית קרב אחד נאיי השפיות במערכת החינוך בישראל. מטפחת יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא, משמרת סקרנות ושאלת שאלות, חקרנות, מעודדתמאת הילדים ומעצימה ערך עצמי. תכניות תנועה ויוגה מחזקות פיזית אתצהגוף ומקלה על הנפש ממתחי היומיום. קרב תורמת לחיבורים חברתיים בין ילדים. בשורה תחתונה כמו שאורי ליברטי אמר היום. את קרב יש להרחיב ולא לצמצם.
גיא דקל  |  25.02.19
5.
קרן קרב זו עבדות ללא תנאים
אחרי שעבדתי מספר שנים בקרן קרב אני קוראת למשרד החינוך לקלוט אליו את כל המדריכים ולשלם להם כמו שמשלמים לכל מורה, עם תנאים ותשלום גם בחופש הגדול. קרן קרב זו דרך לעשוק את המדריכים מורים ללא תנאים הולמים. הגיע הזמן שמשרד החינוך ישים סוף לניצול המכוון מהמדינה לוקחים מורים ומוצאים דרך להעסיק אותם ללא תנאים, בושה ( מספר שנים עבדתי דרך קרן קרב בתוכנית סיפורטרון, ודרמה עבדתי כמו מורה לדרמה לכל דבר אך בחופשים כמו פסח טיולי אוגוסט לא קיבלתי שכר. כל שנה מפטרים אותך ומגייסים מחדש אחרי החופש- ניצול
אפרת  |  25.02.19
4.
בתי ספר מכלאות
בתי ספר-פירוק מערכת החינוך, במצבה הנוכחי, לא היתה שורדת יום אחד אם להורים היתה אפשרות אחרת והיא לא היתה מונשמת על ידי כספי המיסים ההורים המבוססים מוכנים להשקיע סכומי עתק ולהעביר את ילדיהם מבחנים ומיונים כדי שלא ידרכו במערכת הציבורית. שאר הילדים שלהם הורים בעלי אמצעים תלויים במורים פרטיים ובמרכזי למידה כבר משלב היסודי; ושאר התלמידים - ממשפחות לא מבוססות, בשכונות, בפריפריה - תלויים בחסדי עמותות. אחד מכל שלושה תלמידים בבתי הספר היסודיים נתקל באלימות לפחות פעם בחודש במהלך השנה. . המערכת הופרטה ו
רז  |  25.02.19
לכל התגובות