אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תעלומת הלוטו האמריקאי: עברו כבר 4 חודשים - ואף אחד לא בא לקחת פרס של 1.5 מיליארד דולר צילום: WLTX

תעלומת הלוטו האמריקאי: עברו כבר 4 חודשים - ואף אחד לא בא לקחת פרס של 1.5 מיליארד דולר

נותרו רק עוד חודשיים שבהם ניתן לגבות את הפרס בהגרלת המגה מיליונס בארה"ב. אם הזוכה היה מפקיד את הסכום של 878 מיליון שקל לאחר תשלום המס בחשבון חיסכון עם ריבית של 2%, הוא היה מרוויח 5.8 מיליון רק לתקופה המדוברת

25.02.2019, 22:13 | שירות כלכליסט
עברו כבר ארבעה חודשים מאז הגרלת הלוטו מגה מיליונס בארה"ב שהסתיימה בכרטיס זוכה אחד בדרום קרולינה בפרס של 1.5 מיליארד דולר, ואף אחד עדיין לא בא לדרוש את הכסף. פירוש הדבר כי נותרו עוד חודשיים בלבד עד לסגירת חלון ההזדמנויות של שישה חודשים שבמהלכו ניתן לקבל את הפרס.  

קראו עוד בכלכליסט

הפרטים הידועים היחידים עד כה הם כי הכרטיס היחיד שזכה בהגרלה שנערכה ב-23 באוקטובר, נמכר בסניף של KC מארט בסימפסונוויל. אך מעבר לכך אין פרטים נוספים על זהות הזוכה, שכאמור עדיין לא הופיע לדרוש את כספו.

לצערו של אותו אדם אלמוני, בארבעת החודשים שחלפו הוא כבר הפסיד מיליונים רק בריבית שהיה יכול לצבור על הכסף שבו זכה. האנס בלייק ממשרד החקירות Intelligent Investing חישב ומצא כי אם הזוכה היה בוחר לקבל את הפרס בסכום חד פעמי של 878 מיליון דולר כבר באוקטובר, ומפקיד את הכסף בבנק בחשבון חסכון עם ריבית של 2%, הסכום כבר היה תופח ל-5.8 מיליון דולר בתקופה המדוברת. בלייק חישב עוד, כי לו הזוכה היה משקיע את הכסף בבורסה בשיעור החזר של 7%, הוא היה מרוויח 20 מיליון דולר נוספים בארבעת החודשים האחרונים

חנות שמכרה כרטיס לוטו לזכייה ב-1.5 מיליארד דולר. סימפסונוויל, דרום קרולינה, צילום: WLTX חנות שמכרה כרטיס לוטו לזכייה ב-1.5 מיליארד דולר. סימפסונוויל, דרום קרולינה | צילום: WLTX חנות שמכרה כרטיס לוטו לזכייה ב-1.5 מיליארד דולר. סימפסונוויל, דרום קרולינה, צילום: WLTX

מפסידים נוספים כתוצאה מאי הופעתו של בעל הכרטיס הזוכה הם הבעלים של KC מארט ומדינת דרום קרולינה, שמפסידה את ההכנסה שלה במסים. על סכום זכייה כזה, הזוכה היה אמור לשלם מס של 60 מיליון דולר, ואילו בעלי החנות היו זוכים לנתח של 50 אלף דולר לפני מס מהזכייה. עם זאת, מנהל החנות ג'י פטאל מודה כי הזכייה מצליחה למשוך לקוחות לחנות, שמקווים שהברק יכה פעמיים באותו המקום. הם קונים "כל דבר" שקשור ללוטו, הוא מספר.

אם עד סוף הדדליין עדיין לא יצוץ הזוכה, הכסף יחזור למדינות שהשתתפו בהגרלה. הסכום המדויק תלוי במכירות הכרטיסים, כך שדרום קרולינה תקבל בחזרה בסביבות 11.2 מיליון דולר, כך לפי דוברת הלוטו במדינה, הולי אמסטרונג.

בינתיים, המסתורין סביב זהות המנצח רק הולך וגדל. פטאל מאמין שהזוכה עוד לא נחשף כי הוא עדיין מנסה לסדר את ענייניו, אך במקביל רצות שמועות על אנשים שונים בעיר. "שמעתי שזה יכול להיות הבחור הזה פה או הבחור הזה שם", סיפר אחד הלקוחות בחנות. "אבל אף אחד לא יודע מי זה".

בתחילת 2018, אגב, זכה אדם מפלורידה ב-450 מיליון דולר בהגרלת המגה מיליון ה-4 בגודלה בכל הזמנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות